Europska liga: Hajduk eliminiran na Poljudu, Sigurdsson iznenadio Stipicu s 40 metara

Četvrtak, 24. kolovoza 2017. 22:58 Napisao/la  Ivan Jelić

Uzvratna utakmica play-offa Europske lige: Hajduk - Everton 1:1 (0:2, prva utakmica)

Uzvratna utakmica play-offa Europske lige

HAJDUK – EVERTON  1:1

Gradski stadion Poljud. Gledatelja 31.645.

Sudac: Sergije Karasev (Rusija)

Strijelci: 1:0 Radošević (43), 1:1 Sigurdsson (46)

Žuti karton: Erceg (Hajduk), Bešić (Everton)

HAJDUK: Stipica 4, Juranović 6, Nižić 6,5, Lopez 6,5, Memolla 6, Radošević 7, Savvas 6, Barry 6  (od 85. Kovačević - ) , Vlašić 6,5 (od 84. Kožulj -), Erceg 6,5, Said 5 (od. 74 Tudor)

EVERTON: Pickford 7, Martina 5,5, Keane 6,5 Williams 6,5 Baines 6,5, Schneiderlin 5,5, Bešić 5,5, Sigurdsson 7,5, Lookman 5 (od 46. Lennon 6), Calvert – Lewin 5( od 72. Davies - ), Rooney 6.

Hajduk se dostojanstveno oprostio od Europe u fantastičnoj atmosferi na Poljudu, veliki i moćni Everton ostao je neporažen  u utakmici koja je obilovala uzbuđenjima.

Uz gromoglasnu podršku prepunog Poljuda Hajduk je od prve minute jurio svim raspoloživim snagama prema vratima Evertona.

U momčadi se našao i stoper Lopez koji se oporavio od ozlijede.

Prvi je zaprijetio Said nakon ubačaja Juranovića pucao je glavom, no bio je neprecizan.

Nakon ubačaja Saida pucao je Erceg sa nekih 13 – 14 metara sa lijeve strane njegov udarac otišao je pored desne stative gola gostiju.

Prvi udarac prema vratima Stipice gosti su uputili u 21. minuti, kada je nakon ubačaja Martine glavom sa desetak metara pucao Rooney njegov udarac nije bio precizan.

Najbolju priliku imao je u 38. minuti  Erceg, koji je pucao sa 6, 7 metara vratar Pickford uspio je obraniti njegov udarac.

Svoju nadmoć i bolju igri domaćini su okrunili u 43. minuti,  Radošević je pucao sa nekih 30-tak metara, vratar Pickford bio je nemoćan. Eurogol!

Izjednačujući gol kojeg je postigao Sigurdsson može primiti samo Hajduk.

Nakon samo desetak sekundi igre u nastvaku Vlašić je poslao loptu do Hamze, koji gubi loptu u dvoboju sa Sigurdssonom, koji je pucao iz prve sa više od 40—tak metara.

Stipica je nalazio na nekih desetak metara od svoga gola, lopta ga je preletjela završila u mrežu.

Evo zbog čega je Everton platio sa Sigurdssona 50 milijuna eura!

U kaznenom prostoru gostiju u 64. minuti srušen je Erceg, sudac je bez krzmanja pokazao na bijelu točku.

Najstrožu kaznu želio je izvesti Erceg, no Said je čvrsto prigrlio loptu.... Ercega su jedva Vlašić i Hamza izgurali da se ne sukobi sa Saidom. Ružna scena.

Said je pucao, Pickford je pročitao njegovu namjeru i obranio  udarac koji je išao u desni donji kut.

Nakon toga navijači su Saida "uzeli na zub", kod svakoga kontakta sa loptom su zviždali,  očito iznerviran rukom im je pokazao da mu i nadalje zvižde.

Čini se da je Said tom gestom sam sebe istjerao iz Hajduka, ako su ga navijači "uzeli pod svoje", nema mu spasa.

Još goru stvar napravio trener Carrillo kada je odlučio u završnici susreta iz igre izvuči Saida.

Jedan ga je dio navijača ispratio pljeskom, drugi  zviždukom.

Četvrtu godinu za redom Hajduk ne uspijeva izboriti plasman u Europsku ligu.