Prva liga: Rijeka pregazila Rudeš u deset minuta drugog poluvremena

Nedjelja, 01. listopada 2017. 21:15 Napisao/la  SC

Utakmica 11. kola: Rudeš - Rijeka 1:5. Domaći namučili bijele u prvom poluvremenu, Budimir izjednačio u 29. minuti

Uvjerljivo slavlje Rijeke protiv Rudeša

HT Prva liga - 11. kolo

RUDEŠ - RIJEKA 1:5

Stadion u Kranjčevićevoj. Gledatelja: 1500

Sudac: Bruno Marić (Daruvar)

Strijelci: 0:1 Mišić (9), 1:1 Budimir (29), 1:2 Gavranović (50), 1:3 Heber (54), 1:4 Heber (60), 1:5 Gavranović (89)

Žuti kartoni: Barbarić (Rudeš), Mišić, Heber, Gavranović, Puljić (Rijeka)

RUDEŠ: Picak, Mesarić, Borevković, Glauder, Barbarić, Lulić (70 Entrena), Budimir, Kamenar (61 Fazli), Turčin (69 Havajić), Muić, Segado

RIJEKA: Sluga, Vešović, Župarić, Elez (71 Mavrias), Žuta, Bradarić, Mišić, Puljić (53 Pavičić),  Acosty (67 Črnic),  Heber, Gavranović

Nogometaši Rijeke slavili su u gostima kod Rudeša 5:1.

Domaćin se pokazao kao tvrd orah i poprilično je namučio Kekovu momčad u prvom poluvremenu.

Domaći su otvorili susret sa prilikom Kamenara kojega je idealno poslužio loptom Budimir, no vratar Sluga je sjajno reagirao.

Uslijedila je prilika Turčina koji je prošao po desnoj strani poslao povratnu za Kamenara čiji je udarac blokiran.

Konačno u 9. minuti Rijeka dolazi do daha i zabija pogodak. Bio je to prvi udarac prema domaćim vratima.

Žuta je poslao povratnu loptu za Mišića, koji je silovitim udarcem sa 18 metara pogodio za vodstvo od 1:0.

U 25. minuti Acosty je dao Gavranoviću, no njegov udarac blokirao je Barbarić.

Tri minute kasnije Budimir puca sa 25 metara, no Sluga izbija u korner. Nakon ubačaja bijela obrana nije dobro reagirala, Kamenar je prebacio glavom loptu na drugu stativu za Budimira koji pogađa izjednačenje.

Kamenar je osvojio loptu u 37. minuti i proigrao Turčina koji izbija pred Slugu, ali Rijekin vratar odlično reagira, a odbijenu loptu Župarić izbacuje u korner.

Nakon ubačaja iz kuta Barbarićev pokušaj glavom, Sluga zaustavlja.

U završnici prvog dijela Bradarićev poluvolej sa 25 metara, završava pored vratnice.

Igrala se 50. minuta kada je Mišić proigrao Gavranovića, a ovaj pogodio za 1:2.

Četiri minute kasnije Žuta pronalazi Bradarića, a Bradarić ostavlja loptu Heberu koji matira vratara Rudeša za 1:3.

Vešović je u 60. minuti ubacio s desnog boka, a Heber ponovno lijevom nogom zatresato Picakovu mrežu za 1:4.

Minutu prije kraja konačnih 1:5 postavlja Gavranović drugim pogotkom.