Slavlje na Rujevici u zadnjem kolu Foto: Lario Tus

Strijelci: 1:0 Čolak (2), 2:0 Pavičić (36), 2:1 Said (50), 3:1 Puljić (90+6)

Žuti kartoni: Lopez (6), Ismajli (55), Gorgon (65), Leovac (77), Said (81)

Crveni karton: Lopez (62, drugi žuti karton)

RIJEKA: Sluga 6, Zuta 6, Punčec 6 (83 Escoval -), Župarić 6,5, Leovac 6, Bradarić 6, Grahovac 6, Pavičić 6,5, Acosty 6,5 (72 Kvržić -), Gorgon 6 (87 Puljić -), Čolak 6,5

HAJDUK: Stipica 5,5, Savvas 5,5, Lopez 5, Ismajli 6, Juranović 6, Hamza 5,5 (79 Futacs -), Caktaš 6, Filip 5 (46 Tičinović 6), Tudor 5,5 (60 Radošević -), Gyurcso 5,5, Said 6

Nogometaši Rijeke pobijedili su Hajduk u derbiju zadnjeg kola i osvojili drugo mjesto na kraju sezone.

Rijeka nije mogla početi utakmicu.

U 2. minuti Pavičić je ubacio iz kuta, Čolak je s kuta "peterca" ispred prve vratnice atraktivno loptom prebacio Stipicu i pogodio mrežu uz suprotnu vratnicu - 1:0.

Rani pogodak u poticajnoj atmosferi, koja je bitno pridonijela da derbi ostavi bolji dojam nego što je bila kvaliteta igre, omogućila je domaćim igračima da utakmicu počenu igrati bez opterećenja.

Djelovala je Rijeka u prvom dijelu utakmice brže i jače, posebice u središnjem bloku.

Iako je prema običaju izostao zadnji pas u igri Rijeke, uža obrana Hajduka morala je povremeno živjeti pod jakim pritiskom, a tada uvijek postoji mogućnost da se dogodi 36. minuta.

Acosty je na rubu kaznenog prostora varkom polegnuo Lopeza, snažno udario po lopti, Stipica je odletio u prazno, jer je Savvas odbio loptu taman kako odgovara Pavičiću, koji je loptu s 10 metara poslao u praznu mrežu - 2:0.

U 38. minuti  Gyurcso je uspio ostati sam na udarcu s ruba kaznenog prostora, Sluga je zalegao i odbio loptu.

Bio to jedini izravni pokušaj gostiju što dovoljno govori o igri riječke obrane.

Na početku drugoga dijela Hajduk se vratio u utakmicu.

Said je primio loptu na lijevoj  strani kaznenog prostora, odmaknuo tijelom u okretu Punčeca  i iz zatvorene pozicije uspio loptu poslati u mrežu pokraj Sluge - 2:1.

Gyurcso je u 52. minuti iz slobodnog udarca gađao desni Slugin kut, vratar Rijeke bio je pravodoban.

Taman kada je izgledalo da se Hajduk diže, Rijeka je stekla brojčanu prednost.

Sudac Jović pokazao je u 62. minuti Lopezu drugi žuti karton u duelu, koji baš i nije izgledao tako brutalno.

Teško je dokučiti što su igrači Rijeke htjeli postići s igračem više u zadnjih pola sata budući da do 96. minute nisu ni jednom ozbiljno zaprijetili Stipici.

Nije razlog takve suzdržanosti mogao biti razigrani Hajduk zato što su mogućnosti gostujuće momčadi bile prilično limitirane.

Hajduk je s igračem manje u drugom dijelu ipak ostavio nešto bolji dojam od Rijeke koja kao da je odustala od igre.

Od 88. minute Hajduk je ostao s devetoricom igrača nakon što se ozlijedio Juranović, u zadnjim minutama Rijeka je organizirano stigla do vratara Hajduka.

U 96. minuti ubacio je Kvržić zdesna, Čolak je iz blizine pokušao svladati Stipicu, koji je rukom odbio loptu na daljnju vratnicu gdje je dotrčao Puljić i postao strijelac zadnjeg pogotka ove sezone - 3:1.