ČETVRTFINALE KUPA HRVATSKE

Kadeti Rijeke poraženi od Hajduka nakon penala

Četvrtak, 04. travnja 2013. 18:21 Napisao/la  I. J.

Hajduk - Rijeka 2:2 (7:6-11m).  Vratar Hajduka Ivo Grbić u petoj seriji obranio je pokušaj Vanje Malinića i donio Splićanima pobjedu

Kup Hrvatske, četvrtfinale

HAJDUK – RIJEKA 2:2 (7:6-11m)

Pomoćni travnjak Gradskog stadiona Poljud. Gledatelja 100. Sudac: Lukša Klaić (Konavle).

Strijelci: 1:0 Klarin (28'), 1:1 Šipura (35'), 2:1 Balić (48'), 2:2 Furijan (66).

Jedanaesterci: 3:2 Bosančić, 3:3 Fumić, 4:3 Primorac, 4:4 E. Maloku, 5:4 Balić, 5:5 Sušilović, 6:5 Luetić, 6:6 Budan, 7:6 Mamut, Grbić brani udarac Malinića

Žuti kartoni: Maganić (Hajduk), Šipura, Fumić (Rijeka).

HAJDUK: Grbić, Maganić, Žile (od 17' Klarin), Prce, Šimić, Bosančića, Baturina, Hairlahović (od 31' Kovačević, od 65' Luetić), Primorac, Vojković (od 50' Mamut), Balić.

RIJEKA: Popović, Malinić, Šipura, Postonjski (od 45' Furjan), T.Prpić, Lucić, M.Prpić (od 57' Fumić), Peričić, (od 77' Sušilović), Budan, E. Maloku, Bjondić (od 51' T. Maloku).

Nogometaši Rijeke poraženi su na gostovanju kod Hajduka u utakmici četvrtfinala Kupa Hrvatske za kadete. Vratar Hajduka Ivo Grbić u petoj seriji obranio je pokušaj Vanje Malinića i donio Splićanima pobjedu.

Utakmica je završila 2:2, Hajduk je poveo golom Tonija Klarina u 28. minuti. Nogometaš Hajduka u igru je ušao u 17. minuti, a 11 minuta kasnije pogodio je rašlje riječkog gola. Rijeka je izjednačila u 35. minuti, Luka Šipura je ubacio, a Lorenco Šimić nespretnom reakcijom prevario svog vratara.

Splićani su opet poveli na otvaranju drugog poluvremena kada je Andrija Balić pogodio iz slobodnog udarca s 18 metara. Ipak, Rijeka se još jednom vratila, golom Matea Furijana u 66. minuti.