BOĆARSKI TURNIR SV. VID 2013

Marko Matijašić i Nini Stranić pobjedili na Podvežici

Ponedjeljak, 17. lipnja 2013. 19:07 Napisao  I. V.

Matijašić i Stranić u finalu svladali par Slovenija 2, Matiju Povha i Roka Pirjaveca, nakon dodatne butade

Marko Matijašić i Nini Stranić, par Hrvatska 2, pobjednik je tradicionalnog međunarodnog juniorskog boćarskog turnira „Sv.Vid 2013“ koji se održao u Boćarskom centru Podvežica. Matijašić i Stranić su u finalnom dvoboju svladali par Slovenija 2, Matiju Povha i Roka Pirjaveca nakon dodatne butade, jer je po isteku vremena rezultat bio izjednačen 10:10.

Zanimljivo, i susret za treće mjesto u kojem su snage odmjerili Slovenija 1, Damjan Urbančič i Timi Ličan te Zadar, Karlo Torbarina i Ivan Medić je završio neriješenim ishodom 10:10. No, u dodatnoj butadi uspješniji je bio slovenski par. Na turniru je sudjelovalo 16 parova iz Hrvatske i Slovenije, a među brojnim hrvatskim juniorima mjesto su našla i dva ženska juniorska para Besi Cocaj i Elona Ćori, par Škole boćanje Čavle osvojio je sjajno šesto mjesto nakon što su ih u četvrtfinalu porazili Zadrani Medić i Torbarina 9:5.

Druge dvije juniorke Nikol Marelja i Ira Nimčević, također boćarice Škole boćanja Čavle nastupile su kao juniorski par Primorsko-goranske županije no nisu uspjele proći grupu. Izuzev u parovima sudionici su se natjecali i u brzinskom izbijanju u kojem je najuspješniji bio mladi hrvatski reprezentativac Matijas Grančić (Hrvatska 1) koji je pogodio 36/45. O drugom i trećem mjestu odlučivalo je dodatno trčanje. Naime, Nini Stranić i Marko Matijašić pogodili su jednako 35/48, a u dodatnom krugu uspješniji je bio Nini Stranić te je on osvojio drugo, a Matijašić treće mjesto.

Organizator turnira bio je Boćarski savez grada Rijeke na čelu sa predsjednikom Damirom Jasićem, uz podršku Boćarskog saveza Primorsko-goranske županije, a na svečanosti otvaranja te podjeli medalja bili su i Dinko Beaković, predsjednik Hrvatskog boćarskog saveza, Miljenko Butković, predsjednik Boćarskog saveza Primorsko-goranske županije te Slobodan Gračaković, predsjednik Zajednice sportova Primorsko-goranske županije.