13. PRIMORJEV SYNCHRO CUP

Juniorke Primorja dominirale u europskoj kategoriji

Ponedjeljak, 24. lipnja 2013. 14:03 Napisao/la  SC

Plivačice reprezentacije Bjelorusije dobitnice Kupa u kategoriji mlađih juniorki

Juniorke Primorja Aqua Marisa dominirale su u europskoj konkurenciji na 13. Primorjevu Synchro Cupu održanom u Rijeci od 21. do 23. lipnja.

Čak 105 plivačica iz 9 europskih zemalja sudjelovale su u tradicionalnom međunarodnom natjecanju juniorki (Age group 15-18) i mlađih juniorki (Age group 13-15). Nastupile su plivačice iz Srbije, Švicarske, Mađarske, Bjelorusije, Češke, Poljske, Rusije i Hrvatske uz nastupe reprezentacija iz Engleske, Švicarske i Bjelorusije te Hrvatske. Od hrvatskih klubova sudjelovali su HAKSP Mladost, Špoljarić sinkro klub i Zagrebački sinkro klub, svi iz Zagreba, te KSP Primorje Aqua Maris iz Rijeke.

Plivačice Primorja Aqua Marisa, 9 mlađih juniorki i 5 juniorki, uspješno su nastupile u svim disciplinama, a još dvije mlađe juniorke Primorja su nastupale kao članice reprezentacije Hrvatske.

Bjeloruskinje su u kategoriji mlađih juniorki osvojile prvo mjestu u duetu, timu i kombiniranim rutinama. Klub Primorje Aqua Maris (Katja Poljak, Tea Mustač, Petra Mladenić, Tia Maričević, Veronika Stojšić, Klara Crnčić, Ira Barbarić, Katja Turković i Magdalena Radovčić) je osvojio šesto mjesto u timu i treće u kombiniranim rutinama.

U kategoriji juniorki apsolutno su dominirale plivačice domaćina, Primorja Aqua Marisa (Rebecca Domika, Tesa Pavić, Ivana Host, Mia Šestan i Enia Šimac) koje su osvojile sva prva mjesta, u solu, duetu, timu te kombiniranim rutinama.

Dobitnice Kupa su plivačice reprezentacije Bjelorusije u kategoriji mlađih juniorki dok su plivačice Primorja Aqua Marisa bile po bodovima treće u poretku. U kategoriji juniorki Kup su osvojile plivačice Primorja Aqua Marisa čime su postigle titulu osvajačica Kupa koja se dodjeljuje ukupnom pobjedniku.