Liga za poredak: Rukometašice Zameta uvjerljivo pobijedile Split za mir u kući

Ponedjeljak, 08. travnja 2013. 19:56 Napisao/la  Ivan Milatić

Utakmica 4. kola: Zamet - Split 2010  27:19 (12:6). Nakon viđenog na Zametu ostaje pitanje kako je moguće da je ova ekipa u dva navrata poražena u Splitu, što ju je u konačnici stajalo Lige za prvaka

LIGA ZA POREDAK - 4. kolo

ZAMET - SPLIT 2010 27:19 (12:6)

Dvorana SC Zamet. Gledatelja: 100

Suci: Tomislav Matić (Kostrena) i Kristijan Orešković (Senj)

Nadzornik Veljko Karabaić (Rijeka)

ZAMET: Šegota (10 obrana), Paurević 3, Brčić 3, Plahinek 4, Karlić 1, Jerčinović, Havić 4 (2), Tus, Bukvić 2, Mićijević 2, Stakorić 2, Matičić 2 (1), Gavranić 4, Višnjić.

SPLIT 2010: Mijoč, T. Lisica 1 (1), Jurić 1, Surjan 2, Ivanović, Perkušić 2, Borovac, Stilinović (11 obrana), Krolo 1, Mandarić 1, Gudelj, Šimičić 8 (1), Čampa 3 (1).

Sedmerci: Zamet: 3 (3), Split 2010: 4 (3). Isključenja: Zamet: -, Split 2010: -

Rukometašice Zameta upisale su drugu uvjeljivu pobjedu u tri dana i tako vratile "mir u kuću". Završilo je 27:19, a moglo je i uvjerljivije jer su riječke rukometašice vodile i sa 11 pogodaka prednosti tri minute i 13 sekundi prije kraja kada je za 27:16 pogodila Ana Paurević. Nakon viđenog na Zametu ostaje pitanje kako je moguće da je ova ekipa u dva navrata poražena u Splitu, što ju je u konačnici stajalo Lige za prvaka.

Kada je Anita Čampa nakon dvije minute i 46 sekundiu iz sedmerca pogodila za 0:1 nitko nije mogao pretpostaviti da će to biti jedino vodstvo gošći. Zamećanke su serijom od sedam uzastopnih pogodaka već nakon 11 minuta i 55 sekundi "usmjerile" utakmicu. Na isteku 14. minute Tina Gavranić je donijela 8:2 "i onda je netko ugasio svjetlo". Splićanke su uspjele smanjiti na 8:6. No Ćamila Mićijević u jedinom svom dobrom razdoblju na utakmici veže dva pogotka, a pridodaju joj se Dina Havić iz sedmerca i Ana Paurević pa se na odmor odlazi sa 12:6 bez obzira na "napadačku stvaralačku pauzu" dugu gotovo osam minuta.

Sa pet uzastopnih golova na otvaranju drugog poluvremena Zamet u 47. minuti odlazi na 21:12. Jedina raspoložena u redovima Splita 2010 Matea Šimičić prvi je pogodak gošći u nastavku postigla nakon nevjerovatnih 18 minuta i 48 sekundi. U utakmici bez isključenja posebno veseli činjenica da i bez pretjeranog golgeterskog učinka dvojca Havić-Gavranić (svaka po četiri pogotka kao i Kristina Plahinek) Zamet ima ekipu.

Opet se igralo kolektivno i rezultat nije izostao kao što nisu izostali debitantski prvoligaški pogoci mladih nada Zameta Ive Karlić koja je postigla jedan i Jelena Matičić strijelca dva pogotka. Nakon dvije lijepe i uvjerljive pobjede Zamećanke tek 20 travnja gostuju u Umagu.