PRVA LIGA RUKOMETAŠICA

Zamećanke uvjerljivo pobijedile Osijek

Subota, 26. siječnja 2013. 19:58 Napisao/la  Ivan Milatić

Zamet - Osijek   26:20  (12:8). Riječanke su osvojile bodove  koji ih približavaju Ligi za prvaka

PRVA LIGA RUKOMETAŠICA - 16. kolo

ZAMET - OSIJEK 26:20 (12:8)

Dvorana Dinko Lukarić. Gledatelja: 100

Suci: Zoran i Davor Lončar (obojica Varaždin).

Nadzornik: Dragutin Modesto (Kanfanar)

ZAMET: Račić (13 obrana), Paurević 1, Brčić 2, Plahinek 3,Vuković 3, Havić 4 (2), Tabar, Toto, Bunić 5, Tus, Mićijević 4, Stakorić 1, Gavranić 2, Gugić 1, Šegota (1 obrana)

OSIJEK: Strukar (2 obrane), Horvat, A. Vuković, Franić 3, Krajnović, Bošnjak 5, Maras, Miškić 5 (1), Bodroić Selak, Perković, Crnjac, Bednjanec 3, Lacković 4 (3), Babić 5 obrana, Špoljarić, Ilić

Isključenja: Zamet 10 minuta Osijek 8 minuta. Sedmerci: Zamte 3 (2) Osijek 7 (4)

Rukometašice Zameta upisale su i treću pobjedu ove kalendarske godine. U zimskim uvjetima dvorane Dinko Lukarić na Kozali pobijedile su Osijek sa 26:20 bez muke stigavši do novih bodova koji ih približavaju četvrtom mjestu, posljednjem koje vodi u Ligu za prvaka. Zamećanke u utakmicu ulaze serijom 3:0 uz gol Tine Gavranić i dva gola Ivane Vuković a Osječanke prvi pogodak čekaju punih osam minuta kada je sa sedam metara precizna Anita Miškić. Kristina Plahinek, Dina Havić i Dina Brčić sa nova tri pogotka povećavaju prednost na 6:1.

Nakon što je u 13. minuti Plahinek realizirala kontru za 9:2 domaće igračice upale su u crnu rupu dugu deset minuta tijekom koje su gošće sa četiri vezana gola stigle na prihvatljivih 9:7. Ipak se Zamećanke uspijevaju "probuditi" i na poluvrijeme se odlazi sa 12:8.

Drugo poluvrijeme golovima otvaraju prva imena drugog dijela Ćamila Mićijević i Tea Bunić. U 45 minuti Kristina Plahinek donijela je domaćima plus od sedam pogodaka (21:14). Tri minute kasnije u strijelce se upisala Ana Paurević za najveću prednost na utakmici (23:15), do kraja je sve bila stvar rutine za konačnih 26:20.

Fotogalerija: Sandro Donda