Subota, 04. travnja 2015. 17:23 Napisao/la  SC

Susret 21. kola: Zamet - Samobor 35:30 (24:13)

Sutkinje: Katja Pleše (Osijek) i Melita Posavac (Virovitica). Nadzornik: Vladimir Perković (Varaždin)

ZAMET: Paurević 3, Petrinović, Plahinek 2, Karlić, Jerčinović 5, Židek 2, Miočinović 3, Milošević 5, Toto 1, Strukar, Bunić 4, Bukvić 3 (1), Šegota, Mičijević 4, Masnić 2, Gugić 1

SAMOBOR: Hofer 5, Sabljak 2, Štrkalj 8 (3), Kanceljak, Azinović, Burić 3, Pilić, Lucević, Kozlovec 2, Makarun, Horvatić, Prodanović, Spajić 3, Čalušić 7

Sedmerci: Zamet 2 (1) Samobor 4 (3)

Isključenja: Zamet 10 minuta Samobor 2 minute

Rukometašice Zameta uvjerljivo su svladale pretposljednju ekipu Samobora u susretu 21. kola Prve lige. Na krilima raspoloženih vratarki koje su skupile osamnaest obrana te Josipe Jerčinović i Selene Milošević koje su postigle po pet pogodaka u napadu izabranice Adrijane Prosenjak bez većih poteškoća upisale su devetnaestu ovosezonsku pobjedu u prvenstvu.

Sve je bilo gotovo već u devetoj minuti kada je Kristina Plahinek zabila za početno vodstvo od 8:0 riječkih rukometašica. Mogle su se rotirati, odmarati, pokazati pokoju atraktivnost pa je i krajnji rezultat bio nešto manje izražen od realnog stanja na terenu. Zamećanke su u trinaestoj minuti vodile 14:1, a najveće vodstvo imale su kod 19:5 na ulasku u posljednjih deset minuta prvog dijela. Na poluvrijeme se otišlo s prednošću od jedanaest pogodaka koju su gošće do konca uspijele smanjiti na relativno pristojan zaostatak od pet golova.

Zamećanke na pet kola od kraja prvenstva čvrsto drže drugo mjesto na ljestvici iza vodeće Podravke.