Zamećanke protiv Trešnjevke do druge pobjede

Subota, 20. rujna 2014. 18:35 Napisao  Patrik Mršnik

Prva liga rukometašica, 2. kolo: Zamet - Trešnjevka 29:25 (13:11)

Suci: Robert Magić i Sandro Špiranec (oba Trnovec Bartolovečki). Nadzornik: Ahmed Njuhović (Zagreb)

ZAMET: Paurević, Petrinović, Plahinek 3, Jerčinović 4, Miočinović, Milošević 7, Toto, Strukar, Bunić 1, Bukvić, Šegota, Mičijević 7, Rajić 3, Gugić 4 (3)

TREŠNJEVKA: Zovko 4, Toth 3, Puljić, Bošnjak 3, Komljenović 3 (1), Žužić, Blažek 1, Kajfež 2, Jukopila 2, Golubić, Borković 1, Stojanov, Tomić, Perkušić 5, Mrmić, Stanić 1

Sedmerci: Zamet 3 (3) Trešnjevka 1 (1)

Isključenja: Zamet 4 minute Trešnjevka 2 minute

Zamećanke nastavljaju u istom ritmu. Nakon uvodnog slavlja u Zelini (26:229 prošlog vikenda, pala je i prva ovosezonska domaća prepreka u vidu Trešnjevke. U relativno kontroliranoj utakmici Zamećanke su uspijele svladati vrlo čvrste i igrački potkovane, iskusne izabranice Mirana Ognjenovića. Uz izvrstan učinak kolektiva u obrani, posebno su se istaknule vedete Zameta - Selena Milošević i Ćamila Mičijević sa po sedam postignutih pogodaka.

Krenulo je poprilično monotono s povremenim elementima za pljesak od strane Selene Milošević. Digla se Zametova lijeva vanjska tako u početku za 1:0 i otvorila susret jedinim pogotkom u prve tri minute. Sudački par Magić - Špirance puštao je duge napade gošćama, to je iskoristila Bošnjak za prvo poravnanje. Igralo se bez odvajanja sve do 17. minute. Svoje su kaznene udarce realizirali Komljenović i Gugić za 2:2 nakon prvih pet minuta, nakon čega je golovima Jerčinović i Milošević Zamet prešao u vodstvo. Riječanke su u čak četiri navrata imale mogućnost za odlazak na dva pogotka prednosti u prvih petnaest minuta, nisu uspijevale pogađati. U 11. minuti Tei Bunić ispada lopta iz ruke u odsudnom trenutku, istu je pogrešku učinila i Gugić nešto kasnije, pa je Jukopila poravnala na 6:6.

Konačno, najprije trećim pogotkom Miloševićke, kasnije i izvrsnom akcijom Rajić - Plahinek Zamećanke odlaze na 8:6, zabija nakon toga i Gugić izvana za plus tri, lakše se disalo u središnjoj fazi prvoga dijela. Zamećanke od 14. do 20. minute nisu primile pogodak, zabila je Kajfež probivši obranu domaćih za 9:7. Milošević i Mičijević ponovno dižu na četiri pogotka viška. Igralo se ponovno 'gol za gol', sve do posljednje minute prvog poluvremena kada Zamećanke uspijevaju iskompromitirati vodstvo i srozati ga na dva pogotka. Najprije Komljenović stavlja zicer (13:10), potom Milošević radi pregrub prekršaj u namjeri zaustavljanja protivničkog napada i zarađuje isključenje. Ana Zovko postavlja konačan rezultat prvog poluvremena - 13:11.

Nastavak susreta pogotkom otvara Mičijević s igračicom manje, bilo bi to značajnije izraženo da Bošnjak nije zabila za povratak. U trenucima kada je brojčano stanje na parketu bilo podjednako, ponovno je Mičijevićka zabila na isti način i tako zadala težak udarac Trešnjevci. Adrijana Prosenjak obranu postavlja na standardnih 5-1 sa isturenom Plahinek, bio je to čimbenik odluke u Zelini na otvaranju, kao i ove subote. Golovia Jerčinovićke i Miloševićke Zamet odlazi na 17:12 u uvodu nastavka, oslobađaju se ruke pucačicama, pa se zakratko opet igra s igračicom manje u riječkoj ekipi. Toth zabija, Plahinek biva isključena, a nova greška dolazi odmah potom kada Bunićka pred golom gubi loptu, a Blažek posprema za 17:14.

Po povratku isključene Plahinek stvari opet dolaze na mjesto. Ćamila Mičijević drži obranu, Ana Rajić i Tea Bunić stavljaju za novi odmak na plus pet. Gostujući trener Ognjenović pokušava uvođenjem Perkušićke koja mu vraća s dva pogotka, no prednost domaćica nije smanjena. Mičijevićka i Gugićka sa sedam metara održavaju na 21:16 u 41. minuti. Prednost ostaje u ista i u 45. minuti, nova dva gola s lijevog krila daje Plahinek, sigurna je i Jerčinović za 24:19. U 49. minuti svoje prve ovosezonske trenutke na golu upisala je Helena Šegota, odmijenila je Strukar koja je skupila solidnih osam obrana, uz tek dvadeset primljenih golova. Trešnjevčanke ponovno prijete s dva vezana gola Ane Zovko za 24:21, na isteku pedesete minute. Dva zicera potom Zamećanke promašuju, Perkušićka stavlja peti pogodak za 24:23 na ulasku u polsjednjih osam minuta. Konačno, Selena Milošević zabija svoj šesti, pa i Ćamila Mičijević sedmi (26:23). Sve sumlje u konačnu pobjedu odvagnula je Ana Rajić golom na ulazu u posljednje dvije minute susreta.