Prva liga rukometašica: Zamećanke svladale Koku iz Varaždina prije ukrcaja u avion za Dansku

Utorak, 17. studenog 2015. 19:45 Napisao/la  SC

Susret 10. kola: Zamet - Koka 24:22 (12:10). lag na kraju, kad je već konačan rezultat bio postavljen stavila je Nikolina Strukar obranivši sedmerac Steli Vrček.

Prva liga rukometašica - 10. kolo

ZAMET - KOKA 24:22 (12:10)

Centar Zamet. Gledatelja 100

Suci: Davor Češi i Nenad Županić

ZAMET: Paurević 1, Plahinek 1, Karlić, Jerčinović 1, Židek 2, Miočinović 2, Milosavljević 3, Toto 4, Strukar, Bunić 1, Bukvić 5 (4), Šegota, Mičijević 4, Gugić

KOKA: Jalušić 6, Varšić, Poljak 3, Jambriško, Vrček 2 (2), Domjan 5, Dominić, Babić 1, Furjan 1, Golubić, Vujević, Tomić 4, Zadravec

Sedmerci: Zamet 5 (4) Koka 3 (2)

Isključenja: Zamet 8 minuta Koka 10 minuta

Rukometašice Zameta slavile su protiv Koke u susretu 10. kola Prve lige rezultatom 24:22. Nije bilo lako, trebalo je izboriti osmo ovosezonsko slavlje igrom u završnici susreta. Šlag na kraju, kad je već konačan rezultat bio postavljen stavila je Nikolina Strukar obranivši sedmerac Steli Vrček. Dotad je gostujuća igračica zabila dva od dva Kokina kaznena udarca, ali treći joj nije prošao.

Zamet je inače igrao bez Ive Tabar zbog ozljede prsta, a u tom kontekstu valja istaknuti angažman Mile Toto. Nekadašnja riječka kapetanica počela je trenirati u ponedjeljak, a utorak joj je donio četiri pogotka zabijena u mrežu varaždinske ekipe. Igrala je i Anamarija Gugić, no Sinjanka se u današnjem ogledu nije uspjela upisait u listu strijelaca. Efikasnija od Toto i Mičijević (šut 4-12) bila je aktualna kapetanica Ella Bukvić koja je zabilježila pet pogodaka.

Zamećanke su imale vodstvo od 8:3 nakon sedamnaest minuta igre, u 23. minuti bilo je 10:6, no gošće se do poluvremena zahvaljujući raspoloženoj Tei Jalušić vraćaju na zaostatak od dva pogotka (12:10). Iako je igra kroz drugo poluvrijeme ponudila uglavom scenarij kojem su u glavnim ulogama mačka i miš, slikovito rečeno - miš nije uspio uhvatiti mačku. Gošće niti jednom u tijeku susreta nisu vodile, četiri minute prije kraja bilo je 21:21, a bila je to zadnja prilika za učiniti senzaciju.

Zamećanke su uspjele preći i posljednju prepreku uoči puta u Dansku. Kreće se u ranim jutarnjim satima petka, protiv Odensea se igra u subotu i nedjelju.