PRVA LIGA RUKOMETAŠICA

Zamećanke osvojile naslov jesenskih prvakinja!

Nedjelja, 23. studenog 2014. 19:17 Napisao/la  SC

Susret 10. kola: Umag - Zamet 20:28 (8:15). Šesnaest obrana vratarki uz efikasan napad donijele titulu

Prva liga rukometašica - 10. kolo

UMAG - ZAMET 20:28 (8:15)

Dvorana Stella Maris. Gledatelja 200

Suci: Robert Magić i Sandro Špiranec (oba Trnovec Bartolovečki). Nadzornik: Roberto Lozančić (Velika Gorica)

UMAG: Žuliček 1, Renić, S. Imamović, Tokić, Mataija 4 (3), Vidović, Jajčević 7, Šito 2, Čančar 1, Jušta (1 obrana), Pavić (5 obrana), Gašić, A. Imamović 5, Bunić

ZAMET: Paurević 3, Plahinek 2, Jerčinović, Miočinović 3, Milošević 3 (1), Toto 2, Strukar (11 obrana), Bunić 5, Bukvić 1, Šegota (5 obrana), Mičijević 3, Rajić 2, Masnić 2, Gugić 2

Sedmerci: Umag 5 (3) Zamet 1 (1)

Isključenja: Umag - Zamet 10 minuta

Rukometašice Zameta osvojile su jesenski naslov prvakinja Hrvatske. Učinile su to na veoma uvjerljiv način, upisavši sve pobjede i ujedno slavivši u Umagu u okviru posljednjeg ovogodišnjeg, desetog kola. Da riječke rukometašice neće imati previše problema u susretu s dosta oslabljenom ekipom Umaga u odnosu na prošlu sezonu vidjelo se već po uvodnim minutama utakmice. Već u prvih pet minuta bilo je 3:0 za Zamet, golovima Selene Milošević, Tee Bunić i Ćamile Mičijević. Hrvatska je reprezentativka postigla tri pogotka, baš poput Selene Milošević u prvom dijelu. Dva su dodale krilne igračice Plahinek i Miočinović te Ana Rajić, kći domaćeg trenera Dragana Rajića bila je nepogrešiva (2-2) u prvih trideset minuta. Najbolji učinak sezone u prvih je trideset minuta upisala i Zametova vratarka Nikolina Strukar, jedna od najzaslužnijih karika u vodstvu od sedam pogodaka na poluvremenu.

Podatak o snazi Zamećanki još više dobiva na autentičnosti kada se pogleda na rezultat nakon prvih petnaest minuta igre (2:10). Golom Azre Imamović domaće se igračice vraćaju na 5:11, sve dok Ćamila Mičijević u 24. minuti nije postigla pogodak za 5:14, najveću prednost gosći u prvom dijelu. Koncentracija igračica Adrijane Prosenjak blago je pala u posljednjih pet minuta u kojima su postigle tek jedan pogodak (Miočinović), no to nije umanjilo izvrsnu predstavu Riječanki.

U nastavku je formalnost trebalo samo potvrditi. Nataša Miočinović u 35. minuti zabija za 9:19, prednost je to dobivena nakon što je Helena Šegota obranila sedmerac Ani Jajčević. Golovima Bunić i Paurević nije došlo do smanjenja prednosti sve do ulaska u završnicu. Na koncu završilo je izvrsnih plus osam za Zamećanke, uz pet golova Tee Bunić i čak šesnaest obrana Zametovih vratarki.