Zamećanke lagano stigle do pobjede u Pločama

Petak, 27. ožujka 2015. 20:39 Napisao/la  SC

Utakmica 20. kola: Dalmatinka - Zamet 22:35 (8:16).

DALMATINKA: Bakula, Erceg, Arar 3, Ivičević 1, Marinović 3, Tomašević, Simić, Franušić 6 (1), Krilić, M. Žderić 1, N. Žderić, Tomić 8, Boras, Jelčić

ZAMET: Paurević 2, Plahinek 7, Karlić, Jerčinović 2, Židek 2, Miočinović 4, Milošević 2, Toto 2, Strukar, Bunić 2, Bukvić 3, Šegota, Mičijević 2, Rajić 4, Masnić 1, Gugić 2

Sedmerci: Dalmatinka 2 (1) Zamet 3 (0)

Isključenja: Dalmatinka 2 minute Zamet 6 minuta

Drugu su pobjedu u dva dana mini-turneje po Dalmaciji upisale rukometašice Zameta. U dvadesetom kolu Prve lige izabranice Adrijane Prosenjak bez većih su poteškoća u relativno jednosmjernoj utakmici nadigrale posljednjeplasirani sastav na ljestvici, ekipu Dalmatinke. Čak je sedam pogodaka zabila Kristina Plahinek, a zanimljivo je da Zamet nije uspio iskoristiti niti jedan od zarađena tri sedmerca.

Domaće su igračice jedino vodstvo imale kod početnih 1:0, nakon čega u sljedećih deset minuta ne znaju za pogodak pa Zamećanke vode 8:1. U prvom poluvremenu igralo se u intervalima pa su nakon osam Zametovih uslijedila dva gola dalmatinki koje zabija nekadašnja igračica Trešnjevke Josipa Tomić (8:3). Rajić i Bunić pobisuju na 11:3 u sedamnaestoj minuti igre, a poslje nova dva pogotka domaćih slijedi još jedna serija Zamećanki 0:5 za vodstvo od 16:5. Dalmatinka čini zaostatak podnošljivijim s tri pogotka u završnici prvog dijela.

Zamet je najveće vodstvo imao u 43. minuti kada je bilo 26:10, a u novu seriju 10:2 čak je šest pogodaka ugradila najefikasnija Plahinek. Gostujući sastav spušta u brzinu niže pa u završnici utakmice Dalmatinka smanjuje zaostatak na trinaest pogodaka.

Uz odličan učinak Plahinek i vrlo velik doprinos Ane Rajić (šut 4-5), valja spomenuti i i petnaest obrana Zametovih vratarki, Šegote i Strukar. Sljedeću obvezu Zamećanke imaju u tjednu iza Uskrsa kada na domaći parket u sklopu 21. kola dolazi pretposljednja, ekipa Samobora.