Prijateljska utakmica: Rukometašice Zameta svladale talijansku reprezentaciju, ozljede postale problem

Srijeda, 04. studenog 2015. 19:52 Napisao  Patrik Mršnik

Prijateljska utakmica rukometašica: Zamet - Italija 33:27 (17:12). Talijanska reprezentacija poslužila je kao uvertira za domaći ogled protiv Dugog Sela (subota, 17 sati).

Prijateljska utakmica rukometašica

ZAMET - ITALIJA 33:27 (17:12)

Centar Zamet. Gledatelja 50

Suci: Ivica Botinčan i Dario Rupčić (oba Rijeka)

ZAMET: Paurević, Plahinek, Karlić, Jerčinović 2, Židek 2, Miočinović, Tabar 5, Milosavljević, Toto, Strukar, Bunić 4, Jelenović 3, Bukvić 5 (3), Šegota, Mičijević 12, Gugić

ITALIJA: Gheorghe 6 (3), Roveta, Cappellaro 2, Pruenster, Costa 2, Niederwieser 8, Ucchino, Cipolloni, Fanton 3, Ravasz 1, Landri 5, Luchin

Sedmerci: Zamet 4 (3), Italija 5 (3)

Isključenja: Zamet 8 minuta, Italija 8 minuta

Rukometašice Zameta u prijateljskoj su utakmici na svome parketu svladale reprezentaciju Italije rezultatom 33:27. Talijanke su nakon ogleda s Murvicom u Crikvenici bile ugošćene i s riječke strane, a u predstavi pred pedesetak gledatelja ponovo su bile razotkrivene neke slabosti sastava Adrijane Prosenjak. Zamet je morao triput pobijediti jednu utakmicu, oscilacije u igri još su uvijek prisutne pa se čini kako subotnji remi u Zagrebu protiv Lokomotive nije bio dovoljna opomena njenim igračicama.

Bolnica na kraju grada
Novi Zametov problem u pretrpanom rasporedu su ozlijede. Nisu danas igrale Dejana Milosavljević zbog ozljede zgloba, odnosno Kristina Plahinek zbog problema s gležnjem. Mila Toto žalila se na bolove u leđima, Annamaria Gugić dobila je u prvom poluvremenu udarac u glavu, a Helena Šegota je pri jednoj intervenciji zadobila ozljedu koljena.

U otvaranju susreta obrana je 'kašljala', mučila se izrazito brzim Talijankama koje su igrale svoju, puno bržu, lepršaviju i konkretniju igru. U devetoj minuti utakmice gošće imaju najveću prednost (4:7), razbranjena je bila njihova vratarka Pruenster pa je sve zajedno podsjećalo na subotnje izdanje. Nedugo zatim, Prosenjak je morala zvati svoje igračice na prvu minutu predaha koja je pomogla u sustizanju početnog zaostatka.

U 14. minuti sve je opet bilo u egalu, Šegota je povezala tri obrane u jednakom broju suparničkih akcija, a Tabar, Bunić i Mičijević svojim su golovima poravnale na 8:8. Gošće su potom vodile još samo jednom, a onda je Zamet uspio realizirati seriju 5:0 i povesti sa 14:10. No, niti pet razlike s poluvremena nije bilo dosta za miran ulazak u završnicu...

Talijanke preko raspoložene srednje vanjske Niederwieser (osam pogodaka, ali i promašen sedmerac) drugo poluvrijeme otvaraju serijom 0:4, i u 36. minuti dolaze na samo pogodak zaostatka (17:16). Zamećanke u nastavku igraju bez Helene Šegote i Anamarije Gugić, dvojca koji se samo priključio listi ozlijeđenih od ranije (Milosavljević, Plahinek, Toto).

Moralo se tako doći do kraja 42. minute da bi nakon gostujuće serije 9:3 Prosenjak pozvala time-out i po drugi puta podijelila nekoliko savjeta svojima, ali prvenstveno obranu pomjerila na 3-2-1, što je bila mnogo djelotvornija varijanta od početne i uspavljujuće 6-0. Od rezultata 20:20 kod minute predaha Zamet je opet proigrao, ali se i propisno izrotirao. Drugo poluvrijeme obilježile su Iva Tabar i Rea Jelenović, treća riječka opcija na lijevom krilu. Tabar je pak uz pet postignutih golova još barem toliko namjestila, te uz Ćamilu Mičijević s dvanaest postignutih golova podjednako zaslužila titulu igračice utakmice.

Talijanska reprezentacija poslužila je kao uvertira za domaći ogled protiv Dugog Sela (subota, 17 sati). Riječanke ovog mjeseca ponovo idu na europski ispit, protivnice su Dankinje iz Odensea, a ogledi na danskom poluotoku Lyn zakazani za subotu 21., odnosno, nedjelju 22. studenog.