Umag - Zamet 29:25, vratarica Nikolina Račić isključena drugu utakmicu zaredom

Subota, 25. veljače 2012. 21:56 Napisao  Marko Babić

Umag - Zamet 29:25 (15:13). Ključni trenutak utakmice dogodio se već u 16. minuti kada je Nikolina Račić, vratarica  Zameta, drugu utakmicu zbog neopreznog starta zaradila crveni karton

Utakmica 18. kola Prve lige rukometašica: Umag - Zamet 29:25 (15:13). Dvorana Stella Maris. Gledatelja: 200. Suci: Belčić i Marošević.

UMAG: Kaštelan, Žuliček 4, Rajić 4, Mataija 3, Vidović 9, Jajčević 5, Martić, Jerković, Špoljarić 4, Čorković, Pavić, Maras, Tokić, Juričić.

ZAMET: Račić, Paurević, Plahinek 3, Brčić 5, Tabar 2, Vuković 1, Toto 2, Stukar, Bunić 2, Tus, Mičijević 2, Stakorić, Debelić 5, Milinović, Mišurović 3, Vučić.

Isključenja: Umag 4, Zamet 4 minute. Sedmerci: Umag 1 (3), Zamet 5 (6).

Rukometašice Zameta nisu uspjele doći do bodova na gostovanju u Umagu kojemu je u borbi za ostanak voda došla do grla, a igračice trenerice Adrijane Prosenjak jednostavno nisu imale pravo na novi kiks.  Riječanke su s druge strane susret otvorile lošom obranom, spašavala ih je raspoložena Nikolina Račić, a dojam je bio da Zamećanke igraju pod ručnom. Ključni trenutak utakmice dogodio se već u 16. minuti kada je golmanica Nikolina Račić nakon neopreznog starta i sudara s igračicom Umaga Julijanom Žuliček zaradila crveni karton te je morala preseliti na tribine. Zanimljivo je za spomenuti da je Nikolina Račić zbog istog prekršaja zaradila i crveni karton u prošlom kolu kada su Zamećanke na domaćem terenu poražene od ekipe Sesveta.

Utakmica se konačno prelomila početkom drugog poluvremena kada domaće igračice serijom 7:2 odlaze na, kako će se kasnije pokazati, nedostižnih sedam pogodaka razlike. Unatoč visokom vodstvu Umažanki Riječanke se nisu predavale, Ana Debelić je u 44. minuti zabila za 24:20, a u tom periodu Zamećanke su u bunar bacile čak tri uzastopne kontre, te propustile šansu da se priključe.

Gotovo isti scenarij ponovio se u 56. minuti kada je Tea Bunić poentirala za 26:23, no Riječanke su i u tom periodu uspjele olako potrošiti nekoliko lopti te konačno prepustiti pobjedu domaćinu koji se pobjedom nad Zametom lagano uhvatio za slamku spasa. U redovima Zameta najefikasnije bile su Ana Debelić te kapetanica Dina Brčić koje su postigle po pet pogodaka.