PRVA LIGA RUKOMETAŠICA

Zamećanke ostvarile značajnu pobjedu u Pločama

Subota, 19. siječnja 2013. 21:07 Napisao/la  Ivan Milatić

Utakmica 15. kola: Dalmatinka - Zamet 28:29 (16:15). Nikolina Račić obranila pobjedu deset sekundi prije kraja

Prva liga rukometašica - 15. kolo

DALMATINKA - ZAMET 28:29 (16:15)

Dom športova Ploče. Gledatelja:300

Suci: Ivica Mandić (Solin) i Duje Žanko (Sinj)

Sedmerci Dalmatinka 4 (4), Zamet 3 (3)

Isključenja Dalmatinka 4 minute,  Zamet 10 minuta

DALMATINKA:Ka. Barišić, Pavlović, Boras 1 Klarić 5, Blažević 4, Marinović 2, Kežić 7, Rakušić, Kr. Barišić, Batur 2, Prusina 7 (4), Domić,Lekić, Tolj, Jelčić 9 obrana.

ZAMET: Račić 6 obrana, Paurević,Brčić, Plahinek 5, Vuković 7, Havić 6 (3), Tabar, Toto, Bunić 5, Tus, Bukvić, Šegota 3 obrane, Mićijević, Stakorić, Gavranić 6, Gugić.

Velika pobjeda rukometašica Zameta u Pločama. Riječanke su u samoj završnici susreta uspjele nadoknaditi  dva pogotka zaostatka i stići do konačnih 28:29. Hladna glava i vruća ruka Tine Gavranić, koja je postigla dva posljednja pogotka Zameta i obrana Nikoline Račić šuta Valentine Blažević deset sekundi prije kraja, donijele su Riječankama veliko slavlje.

U polarnim uvjetima za krajnji jug Hrvatske, u dvorani u kojoj nije bilo grijanja, bolje su se na početku susreta snašle gošće iz Rijeke. Iako je Andrea Klarić dovela domaći sastav u vodstvo nakon svega 23 sekunde Ivana Vuković sa dva je uzastopna pogotka donijela Zamećankama prednost koju nisu ispuštale većim dijelom prvoga poluvremena.

Valentina Blažević poravnala je na ulasku u četvrtu minutu no Zamet tada pruža svoje najbolje minute u prvome poluvremenu i zahvaljujući golovima Tine Gavranić, Kristine Plahinek i Tee Bunić nakon pet minuta i 31 sekunde igre. Tri minute kasnije Tina Gavranić pogodila je za novih plus tri Zamećanki (3:6), no Pločanke se ne predaju, a Maja Prusina počinje pokazivati zašto je od struke Riječanki označena najopasnijom igračicom.

Igra se gol za gol, Zamet održava prednost sve do pred kraj poluvremena. U 23. minuti Dina Havić realizirala je sedmerac i Zamet je poveo 11:13. Dvije minute kasnije Renata Kežić realizirala je kontru i točno šest minuta prije poluvremena izjednačila na 13:13. Posljednje vodstvo Zamećankama svojim petim pogotkom sa igračicom manje na parketu donosi Ivana Vukoović, no završnica prvoga dijela pripala je u potpunosti Dalmatinki.

Nakon početnog vodstva prednost domaćem sastavu vraća Maja Prusina pogodivši za 15:14 dvije minute i 15 sekundi prije odlaska na odmor. Kristina Plahinek uspjela je još jednom izjednačiti, ali Dalmatinka na odmor odlazi sa pogotkom prednosti zahvaljujući Luciji Batur koja je precizna 40 sekundi prije odmora.

Za razliku od uvoda utakmice, Dalmatinka efikasnije kreće u nastavak i već u prvom napadu stiže do dva pogotka prednosti preko Renate Kežić. Igračice trenera Jerkovića uspješno su održavale dva  pogotka prednosti, jer se igralo gol za gol. Istina Kristina Plahinek donijela je Zamećankama novo izjednačenje na 19:19 u 36. minuti, a potom se opet Dalmatinka odvojila na dva pogotka razlike. Zamećanke su odlučile "skupo prodati kožu" pa su došle do još jednog izjednačenja preko kapetanice Dine Brčić za 22:22. Novo igranje pogodak za pogodak trajalo je do rezultata 24:24, a onda Pločanke u 52. minuti nakon realiziranog sedmerca Maje Prusine odlaze na 26:24 što trenera gošći primorava na minutu odmora, koja je urodila plodom jer su Dina Havič i Ivana Vukovič u 54. minuti poravnale na 26:26.

Dina Havić najbolje je čuvala za kraj, sjajnim prizemnim udarcem donijela je Zametu novo vodsto za 26:27 u 53. minuti. Minutu kasnije Valentina Blažević vratila je stvari na početak, a onda su se Nikolina Račić na golu i Tina Gavranić u napadu pobrinule da dva velika boda odu u Rijeku.