PRVA LIGA RUKOMETAŠICA

Zamećanke u završnici slavile na Gripama

Subota, 14. studenog 2015. 20:47 Napisao/la  Ivan Jelić

Utakmica 9. kola: Split 2010 - Zamet 26:27 (15:13). Pogodak vrijedan pobjede postigla je Dejana Milosavljević.

Prva liga rukometašica - 9. kolo

SPLIT 2010 – ZAMET 26:27 (15:13)

Mala dvorana SC Gripe. Gledatelja 200.

Suci: Grbavac - Ravlić    (oba Vrgorac)

SPLIT 2010: Stilinović (1 obrana), Marić-Banje 1, Lisica 2, Režić 4, Surjan 5, Čović 9 (6), Cvitanović, Galić, Ana Zelić 2, Matijaš, Anđ. Zelić 2, Ećimović (9 obrana), Jurlin, Medić 1, Budić.

ZAMET: Strukar (1 obrana), Plahinek 2, Karić, Jerčinović 1, Židek 4, Miočinović, Tabar, Milosavljević 8 (1), Bunić 5, Bukvić (1), Šegota (3 obrane), Mićijević 6 (3)

Sedmerci: Split 2010 6/9, Zamet 5/8

Isključenja: Split 2010 6 minuta (Galić 2x2 , Marić-Banje 2), Zamet 4 minute (Bukvić 2x2)

U ne toliko kvalitetnoj koliko uzbudljivoj i neizvjesnoj utakmici rukometašice Zameta ostvarile su minimalnu pobjedu na Gripama i osvojile dva nova boda.

Na otvaranju susreta igralo se gol za gol, povele su gošće golom Mićijevićke, poravnala je Čovićka sa sedam metara. Tako je bilo sve do 22. minute, kada je Milosavljevićka poravnala na 10:10.

Potom Splićanke golovima Čovićke i Surjan u 23. minute vode sa 12:10. Zanimljivost je da su od 12 postignutih golova domaćih rukometašica Surjan i Čović zajedno postignule 9.

Tek u 28. minuti bilježimo prvu obranu vratarke Zameta Strukar, koja je obranila udarac Surjan. Na odmor se otišlo vodstvom Splićanki 15:13, Milosavljevićka je na isteku prvog dijela promašila sedmerac.

S dva uzastopna gola Čovićke, oba nakon realiziranih udaraca sa 7 metara, domaće rukometašice imale su u 34. minuti najveću prednost, na semaforu je svjetlilo 17:13.

Riječanke su mini-serijom od 4:0, golovima Mičijevićke (2) te Milosavljevićke i Bunićke, u 38. minuti stigle do poravnanja rezultata na 17:17.

Potom se kao i na otvaranju susreta igralo gol-za gol, u 46. minuti Marić-Banje zabije za 20:20.

Nakon toga rukometašice Zameta postižu tri gola za redom Židel, Jerčinovićka i Mičijevićka sa 7 metara donose prednost svojoj ekipi, koja u 49. minuti vodi sa 23:20.

Posljednjih deset minuta susreta donijelo je pregršt uzbuđenja na parketu. Najprije su Kežićka i Zekićka smanjili prednost gošći na 22:23, potom je Ećimovićka obranila udarac Mičijevićke sa 7 metara da bi Čovićka poravnala na 23:23.

Ponajbolja u redovima Zameta, Dejana Milosavljević, koja je u nastavku susreta zabila 7 od ukupno 8 svojih golova, u 55. minuti dovodi svoju momčad u vodstvo 26:25.

Slijedi potom serija promašaja sa sedam metara na jednoj i drugoj strani. Najprije Čovićka sa 7 metara pogađa stativu, na drugoj strani cijeli gol sa 7 metara promašila je Bukvićka.

Splićanke golom Surjan stižu do 26:26, imaju priliku minutu prije kraja preći u vodstvo, no udarac Medić sa 7 metara brani Šegota: lopta je vratarku Zameta pogodila u glavu tako da je na parket utrčao dežurni liječnik i fizioterapeut.

Gol koji je na kraju Zametu donio dva boda i novu pobjedu zabila je Milosavljevićka 29 sekundi prije kraja susreta.

Imale su rukometašice Splita 2010 priliku da izbjegnu poraz, no Čovićka je 3 sekunde prije posljednjeg sučevog zvižduka pucala sa lijevog krila, lopta je otišla pored gola.

Kod Riječanki sve pohvale idu prije svega odličnoj Dejani Milosavljević, koja je nosila igru svoje ekipe, u drugom dijelu reprezentativki Ćamili Mičijević, Teji Bunić, koja svojih 5 pogodaka postigla u drugom dijelu kao i Lari Židek, koja se 4 puta upisala u listu strijelaca u nastavku susreta.