Nedjelja, 25. siječnja 2015. 18:00 Napisao/la  SC

Utakmica 12. kola: Lokomotiva - Zamet 21:22 (12:12)

Prva liga rukometašica

LOKOMOTIVA - ZAMET 21:22

Utakmica 12. kola: Lokomotiva - Zamet 21:22 (12:12). Kutija šibica. Suci: Jurinović i Mrvica.

LOKOMOTIVA: Razum, Smiljanić 1, Božović 6, Ježić 1, Vlašić, Konta, Tvorić, Jelčić, Rajović, Kapetanović, Horvat 4, Benko 4, Milanović Litre 4, Gudelj, Krešić, Milić 1.

ZAMET: Paurević, Plahinek 4, Karlić, Jerčinović 2, Židek, Miočinović, Milošević 7 (3), Toto, Strukar, Bunić 1, Bukvić 1, Šegota, Mičijević 5, Rajić 1, Masnić, Gugić 1.

Sedmerci: Lokomotiva 3 (0), Zamet 3 (3).

Isključenja: Lokomotiva 6, Zamet 8 minuta.

Rukometašice Zameta upisale su vrijednu pobjedu na gostovanju protiv Lokomotive, aktualnog prvaka Hrvatske! Izabranice Adriane Prosenjak ostvarile su tako 12. uzastopnu pobjedu u prvenstvu i ostale su jedina neporažena ekipa u ligi. Zamet je u završnici neizvjesnog ogleda pokazao mirnoću, te čvrstom obranom sačuvao pobjedu.

Igrala se posljednja minuta utakmice. Zamet je krenuo u napad, ali bez pravih rješenja što je dovelo do toga da su suci dignuli ruku. Prijetio je pasivan napad, a Adriana Prosenjak pozvala je minutu odmora. Riječke rukometašice odigrale su brzu akciju, Ćamila Mičijević izborila je sedmerac. Selena Milošević bila je sigurna i 40 sekundi dijelilo je Zamet od pobjede!

Lokomotiva je krenula po bod, Lidija Horvat okušala je udarac, ali riječki blok usporio je loptu koju je pokupila Nikolina Strukar i slavlje je moglo početi. Upravo je Strukar bila važan faktor, vratarka Zameta na kraju utakmica prema službenoj statistici imala je 50 posto obrana! Ujedno obranila je tri sedmerca, od čega dva vezana u trenucima kada se lomila utakmica.

Zamećankama je u uvodnim minutama probleme stvarala duboka obrana lokosica, te dobra igra vanjske linije domaćina u napadu. Ipak, Lokomotiva se nije uspjela značajnije odvojiti. Zamećanke su pomalo polovile konce u igri pronašavši rješenje za obranu lokosica. Strukar je pomalo zaključala vrata, ali gošće nisu uspijevale povesti. Tek u 26. minuti Milošević je prvo realizirala sedmerac, a onda je topovskim udarcem donijela vodstvo (11:12). Bilo je to prvo vodstvo Zameta nakon četvrte minute (1:2).  Lokomotiva više nije imala vodstvo na utakmici.

U završnici prvog poluvremena Benko je zaradila dvije minute zbog prekršaja nad Masnić, ali Zamet nije najbolje iskoristio prednost. Ipak, ni Lokomotiva nije znala iskoristi svoje šanse tako su Zamećanke golom Mičijević (13:16, 40. minuta) i Plahinek iz kontre (14:17, 41. minuta) otišle na tri gola prednosti.

Uskoro je isključena Lidija Horvat, ali sve je rezultiralo serijom lokosica 2:0 nakon tehničkih pogreški Zamećanki. Razvoj situacije natjerao je Adrianu Prosenjak da pozove minutu odmora. Lokomotiva je uskoro izborila sedmerac i dvije minute, ali to je bio period u kojem je Strukar zaustavila dva pokušaja sa sedam metara. Lokomotiva je prijetila u završnici. Prvo je isključena Mičijević, a onda  je Gugić izborila isključenje Milanović Litre na drugoj strani u 53. minuti. Zamet nije iskoristio napad. Katarina Ježić je potom zabila sjajan gol leđima okrenuta golu i pritom izborila isključenje Milošević.

Nije izgledalo dobro za Zamet, ali Bukvić i Mičijević zabile su važne golove održavši Zamet u prednosti pred posljednjih 60 sekundi.