Kup: Zamet eliminirao Karlovac, premijerligaški rukomet u zadnjoj utakmici ove sezone

Srijeda, 13. prosinca 2023. 22:19 Napisao/la  Igor Vranić

Na početku drugoga dijela počelo je najbolje razdoblje igre riječke momčadi, koja je obranom 6-0 potpuno zaustavila napade gostiju

Dario Černeka (Zamet)

Hrvatski kup - Regija Zapad, polufinale

ZAMET - KARLOVC 38:31 (18:16)

Centar Zamet. Gledatelja 100

Suci: Ivica Botinčan, Dario Rupčić (obojica Rijeka)

Rukometaši Zameta oprostili su se od kalendarske godine premijerligaškim rukometom, u kupu su uvjerljivom pobjedom (38:31) eliminirali Karlovac.

Ni karlovački premijerligaš u zadnjoj utakmici nije mogao zastaviti riječku nisku pobjeda ove sezone, samo je Zadar na svom parketu ove sezone uspio odigrati neodlučeno protiv Zameta.

U prvom poluvremenu gosti su održavali aktivni zaostatak najviše zahvaljujući velikom broju tehničkih pogrešaka Zamećana, koji su se u napadu nametnuli nešto bržim protokom lopte preko krila, Černeka i Kezić postignuli su po tri pogotka.

Zahvaljujući raspoloženom Zeni, Karlovčani se u prijelomnim trenucima nisu uspjeli približiti na manje od dva pogotka razlike, kod 15:13 djelovali su u naletu koji je time-outom prekinuo Mateo Hrvatin.

Na početku drugoga dijela pred vrata je stao Viskić, počelo je najbolje razdoblje igre riječke momčadi, koja je obranom 6-0 potpuno zaustavila napade gostiju među kojima je jedino Bačić bio izravno opasan.

Presudnu riječku seriju 7:0 upotpunio je Viskić dvjema obranama zicera, prvi pogodak u nastavku (Bačić) gosti su postignuli iz kontre.

Ulaskom Šalkovića pojačao se pritisak izvana na obranu 6-0, uslijedilo je razdoblje igre gol na gol, opustile su se ruke riječkih igrača u napadu, lakoćom su Zamećani počeli zabijati, nakon petnaestak minuta sjeo je trener gostiju na klupu i više nije ustajao.

Bio je to znak da su gosti postali svjesni da ove sezone više neće igrati u kupu, bilo je samo pitanje s koliko će razlike Zamet ostvariti pobjedu u bezmalo revijalnoj završnici utakmice.

Zadnjih desetak minuta pred vrata je stao Palačković, trener Hrvatin da je priliku igračima koji su manje igrali, opušteni rukomet za pogodak više nekoliko je puta izmamio pljesak s tribina.