Pripremna utakmica: Zamećani odigrali neodlučeno s Koprom, slovenski prvoligaš razotkrio nedostatke

Srijeda, 26. kolovoza 2015. 22:51 Napisao/la  P. M.

Pripremna utakmica: Zamet - Koper 27:27 (16:13)

Pripremna utakmica rukometaša

ZAMET - KOPER 27:27 (16:13)

Centar Zamet. Gledatelja 100

Suci: Bernobić i Klačić (oba Rijeka)

ZAMET: Đurica, Hrvatin 3, Islamović 1, Černeka 7 (2), Uzelac, Lončarić 3, Stipčić 2, Stojanović 3, Grozdek 1, Kovačević 2, Golik 2, Jelušić 1, Valković 2, Savić, Majić, Broznić, Mrakovčić, Juričić, Slavić

KOPER: Ponikvar, Smolnik 7 (3), Dolenec, Grzentić 4, Vlah, Krečič 4, Matijaševič, Moljk, Gorela 2, Zugan, Rapotec 3, Sokolić 1, Ravlija, Bratković 6 (2), Vran, Kocijančič

Sedmerci: Zamet 3 (2) Koper 6 (5)

Isključenja: Zamet 14 minuta Koper 8 minuta

Rukometaši Zameta odigrali su posljednju domaću pripremnu utakmicu uoči početka Premijerlige zakazanog za peti dan rujna. Izabranici Marina Miškovića i Valtera Matoševića s novim su slovenskim prvoligašem Koprom odigrali neodlučeno - 27:27. Čak dvadeset i dvije minute utakmice protekle su u brojčanoj neravnopravnosti, suparnici se nisu štedjeli a gledatelja je na polovici Centra Zamet koja pripada rukometašima bilo stotinjak.

Zamet je odigrao dobro prvo poluvrijeme u kojem se mahom igralo u ritmu gol za gol, susret je odlučen u završnici u koju su gosti ušli s vodstvom od 22:25, no razlike u golovima na kraju nije bilo. Iako je nakon zadnjeg zvuka sirene bilo 27:26, Smolnik je realizirao posljednji sedmerac i izravnao rezultat.

Kod Zameta je najefikasniji bio Dario Černeka, čije udarce s desnog krila nisu mogli zaustavljati vratari Kopra. Strijelac posljednjeg gostujućeg pogotka Smolnik ujedno je bio i najbolji pojedinac Kopra, također je postigao sedam pogodaka.

Zamećani narednog vikenda nastupaju na turniru Robert Barbić-Beli u Senju, on će za njih predstavljati generalnu probu prije starta prvenstva protiv Karlovca.