Subota, 25. ožujka 2017. 19:46 Napisao/la  SC

Utakmica 17. kola: Zamet - Spačva 28:27 (18:14)

ZAMET: Đurica 1, Hrvatin, Martinović, Uzelac 1, Lučin 8 (3), Stojanović 2, Glavaš 5 (3), Sorić, Golik 3, Kružić 7, Lučin, Valković 1, Grozdek, Majić, Šunjić, Mrakovčić

SPAČVA: D. Stojanović, M. Jurić 1, Karaula 4, Androš 2 (1), I. Jurić 2, Nađ 5, Tomas 3, Ma. Mišić, Nedić 2, Rimac, Žegarac 1, Mi. Mišić 4 (2), T. Stojanović, Babić 3, Vukušić, Petričević

Sedmerci: Zamet 6 (7), Spačva 3 (3)

Isključenja: Zamet 6 minuta, Spačva 6 minuta

Rukometaši Zameta pobijedili su Spačvu na domaćem parketu.

Bila je to utakmica u kojoj su Zamećani dobar dio vremena imali uvjerljivu prednost da bi to na kraju umalo prokockali.

Nakon tri minute igre bilo je 2:2 na semaforu, a tada je Zamet polako ubacio u višu brzinu.

U 7. minuti poveli su domaći 5:3, ali gosti su se ipak uspjeli približiti u 11. minuti pogotkom Babića na samo gol zaostatka.

Tin Lučin u 13. minuti pogađa za 9:5, a zatim Glavaš promašuje sedmerac nakon čega se odmah iskupljuje pogotkom iz kontre za 10:6.

Prvih pet pogodaka prednosti Zamećani su imali u 16. minuti nakon što je Lučin realizirao kontru.

U 22. minuti gosti su ponovno došli na minus dva golom Tomasa.

Dvije minute kasnije čak se i vratar urica upisao u strijelce pogodivši s gola na gol za 14:10.

Ipak, domaći rukometaši se ne predaju te Uzelac u 29. minuti pogađa za 17:12, a na poluvrijeme se otišlo sa rezultatom 18:14.

Zamet je i na početku drugog poluvremena nastavio voditi, u 36. minuti bilo je 20:15.

No, Spačva je u 40. minuti golom Mišića stigla na minus dva.

Dva i tri gola prednosti Zamećani su uspjevali održati do 53. minute, kada je Karaula pogodio za minus jedan 25:24, a zatim i njegov suigrač Žegarac trese mrežu za izjednačenje 25:25.

U preostalih šest minuta do kraja susreta Zamećani su uspjeli ponovno doći u vodstvo i zadržati prednost te osigurati novu pobjedu.

Četvrto je ovo kolo zaredom da su rukometaši Zameta neporaženi.