Kinezi gledali pobjedu Zameta u Sesvetama

Subota, 17. veljače 2018. 19:18 Napisao/la  SC

Momčad Drage Žiljka ostvarila drugu pobjedu zaredom

Wang Quan i Zhao Chen na tribinama u Sesvetama

Rukometaši Zameta ostvarili su drugu pobjedu zaredom u nastavku prvenstva.

Nakon pobjede protiv vodećeg Poreča u 13. kolu na Zametu, u 14. kolu momčad Drage Žiljka pobijedila je u Sesvetama izravnog konkurenta u borbi za ostanak.

Izjednačena utakmica odlučena je u zadnjih pet minuta, kada su Zamećani pogocima Načinovića, Starčevića i Jeličića od 27:27 došli do 29:27 u 59. minuti.

Domaćini su uspjeli samo ublažiti poraz Pandžinim pogotkom.

- Očekivao sam utakmicu za koju smo se dobro pripremili mentalno, igrači su igrali sa spoznajom da mogu pobijediti na gostujućem terenu. Prva misao je bila da vratimo bodove koje smo od Sesveta izgubili na Zametu u prvom dijelu sezone. Isptivanje snage proteklo je tako da smo u prvom dijelu stekli vodstvo 10:8, a onda smo ušli u krizno razdoblje, počeli smo tehnički griješiti. Na poluvremenu smo zaostajali gol razlike. U drugom smo dijelu pokazali ono što tražimo, promijenili smo sustav u obrani na 5 - 1, stekli smo kontrolu rezultata, vratari su obranili dva sedmerca, čuvali smo vodstvo, racionalnost u igri dovela nas je do pobjede. Utakmice protiv Poreča i Sesveta su putokaz kako trebamo nastaviti, kaže trener Žiljak.

Utakmicu u Sesvetama na tribinama su gledali Wang Quan i Zhao Chen, stigla su pojačanja Zameta iz Kine.

- Bili su s nama u svlačionici. S njima je profesor Nenad Zvonarek, njihov mentor. Pokušat ćemo ih što prije uvesti u trenažni proces da budu na raspolaganju, zaključuje Žiljak.