PREMIJER LIGA

Zamet nastavio niz pobjeda protiv Buzeta

Srijeda, 30. rujna 2015. 20:46 Napisao  Patrik Mršnik

Susret 6. kola: Zamet - Buzet 31:17 (17:5). Zamet maršira dalje, šest pobjeda je tu nakon šest kola.

Premijer liga rukometaša - 6. kolo

ZAMET - BUZET 31:17 (17:5)

Centar Zamet. Gledatelja 500

Suci: Igor Hunjadi i Marijo Zečević (Zagreb). Nadzornik: Vlado Živolić (Rovinj)

ZAMET: Đurica, Islamović 1, Hrvatin 4, Černeka 4, Uzelac, Lončarić 1, Stojanović 4, Vozila, Kovačević 4, Golik 4 (1), Jelušić 2, Slavić, Valković 4, Grozdek 1, Majić 1, Mrakovčić 1

BUZET: S. Pobrić, Šverko, Fistonić, Šegota 1 (1), Zonta 2, Prodan, Šćulac 3, Filipović 2 (2), N. Pobrić, Jović, Kisiček 3, Galijot 4, Krbavčić, Jelušić 2, Jerman

Sedmerci: Zamet 1 (0) Buzet 4 (3)

Isključenja: Zamet 10 minuta Buzet 8 minuta

Crveni karton: Šćulac (49 - tri isključenja)

Kao vino je ovosezonska momčad Rukometnog kluba Zamet. Što više vrijeme prolazi, izabranici Marina Miškovića i Valtera Matoševića igraju sve bolje. Šesto kolo dalo je i šestu pobjedu riječkog rukometnog kolektiva, ove je srijede u Centru Zamet gadno nastradao regionalni rival iz Buzeta. Naime, trebalo bi dobro prokopati rukometne almanahe kako bi se pronašao podatak kada su posljednji puta u prvom poluvremenu neke službene utakmice Riječani primili svega - pet golova!

Nakon svečanosti upriličene devedeset minuta prije početka utakmice u kojoj je odana zahvalnost istaknutim članovima Zameta fešta se nastavila na parketu. Buzetska je momčad već na poluvremenu zaostajala za dvanaest pogodaka, za prvi im je pogodak trebalo punih osam minuta susreta. Zamet je tako krenuo s početnim vodstvom od 5:0, a Matija Golik s dva gola i jednom asistencijom za Hrvatina u prva tri uspješna napada. Rezultiralo je to prvom minutom odmora za momčad Marija Sirotića, nekadašnjeg golmana a danas trenera istarske ekipe. Karton je na zapisničkom stolu bio već nakon 2.49 minuta igre!

Riječani su krenuli s 5-1 obranom koja se mogla vrlo lagano promijeniti u 3-2-1 kad je trebalo napraviti faul i zaustaviti bekove Buzeta u pokušaju šuta. Na sjajan Golikov početak tako su se mogli nadovezati Valković i Černeka, kojem nećemo zamjeriti dva promašena zicera i jednu kontru koju mu je za vrijeme susreta obranio gostujući vratar Jović. Tek su preko Antonija Jelušića u spomenutoj osmoj minuti gosti došli do pogotka, ubrzo nakon zabio je i njihov redovito najefikasniji pojedinac, Mario Galijot.

Prednost Zameta progresivno je rasla, sve do dvanaest pogodaka viška koliko je bilo na poluvremenu. Gotovo nikakvih rješenja gostujući sastav nije imao pred petstotinjak gledatelja koji su zadovoljni mogli napustiti Centar Zamet. Podatak da gosti nisu zabili gol iz igre u periodu od devete do tridesete minute dovoljno govori o apsolutnoj premoći Zameta. Sve što su zabili dogodilo se iz sedmeraca, dva je puta bio precizan Filipović.

Deset obrana u prvom dijelu imao je Marin Đurica, šest je u nastavku dodao Dino Slavić, sve kako bi upotpunio izvrsnu riječku predstavu na parketu ove srijede. Kroz dobar dio drugog poluvremena nastupale su mlade snage, a svi su se osim mladog desnog krila Antonija Vozile i kapetana Milana Uzelca upisali u listu strijelaca. Uzelac je krajem prvog dijela uganuo gležanj nakon kontakta s Černekom pri jednom skoku, prethodno je odrađivao vrhunski posao u obrani.

Zamet maršira dalje, šest pobjeda je tu nakon šest kola. Subota donosi gostovanje u Poreču, a ovakav ga Zamet može odraditi pobjedonosno.