Premijer liga rukometaša: Zamet minimalnim porazom u Bjelovaru i matematički ostao bez Lige za prvaka

Srijeda, 25. ožujka 2015. 21:32 Napisao  Patrik Mršnik

Susret 25. kola: Bjelovar - Zamet 28:27 (13:10)

Premijer liga rukometaša - 25. kolo

BJELOVAR - ZAMET 28:27 (13:10)

ŠSD Bjelovar. Gledatelja 100.

Suci: Vanja Banović i Vedran Banović (oba Požega)

BJELOVAR: Prvonožac, I. Jurišić, Vidović, Rajić, Ezgeta 9 (1), Nreca 1, Uršanić, Meštrić, Iv. Gašparović 3, Grganić, Ig. Gašparović 7, E. Fiala, R. Fiala 4, Šermek, F. Jurišić, Tandara 4

ZAMET: Đurica, Vučko 5, Černeka 6, Uzelac 1, Stipčić, Jerčinović, Glavaš, Juričić, Golik 2, Jelušić 3, Valković 2, Jotić 8 (4)

Sedmerci: Bjelovar 1 (1), Zamet 6 (4)

Isključenja: Bjelovar 6 minuta, Zamet 2 minute

Nakon pretposljednjeg kola sigurno je da Zamet neće u Ligu za prvaka ni ove sezone. Nakon što je Umag u prošlom kolu slavio u Karlovcu, a u ovome kod kuće protiv Spačve, Zamet je poražen na gostovanju u Bjelovaru, ponovno s tek jednim pogotkom zaostatka. Završilo je s minimalnim porazom, iako je Zamet u 55. minuti bio u zaostatku od 27:22, što su kasnije tek pokušali nadoknaditi. Nisu uspijeli budući je Toni Ezgeta, inače najefikasniji igrač utakmice postigao deveti pogodak u pretposljednjoj minuti za 28:26. Kasnije je tek smanjio Valković, no ostao je poraz u pretposljednjoj predstavi regularnog dijela sezone.

Počelo je s domaćim vodstvom 5:2 u desetoj minuti, Zamet se serijom 3:0 preko Černeke i Jelušića vraća na 6:6, devet minuta kasnije domaćin je na predah uspio otići s tri pogotka viška, u dva su navrata prepucali Riječane i prekidali ritam igre gol za gol. S dva pogotka na početku nastavka Jotić je smanjio na 13:12, uzvraža i Ezgeta pa je u desetoj minuti nastavka već bilo 17:14. Bjelovar je već na ulasku u posljednjih deset minuta imao prednost od pet golova (23:18), održavali su je sve do ulaska u 55. minutu kada Vučko, Valković i Jotić tek popravljaju krvnu sliku cijelog dvoboja.

Zamet je postigao svoj cilj u još se jednoj sezoni etabliravši u jako premijerligaško ime. U posljednjem kolu regularnog dijela lige u subotu igrači Marina Miškovića dočekuju Đakovo, nakon čega slijedi šest kola u Ligi za poredak.