PREMIJER LIGA RUKOMETAŠA

Zamećani doživjeli prvi domaći poraz

Subota, 10. listopada 2015. 18:47 Napisao  Patrik Mršnik

Susret 8. kola: Zamet - Ivanić 23:24 (13:12). Gosti su bili spretniji, umješniji i odlučniji

Premijer liga rukometaša - 8. kolo

ZAMET - IVANIĆ 23:24 (13:12)

Centar Zamet. Gledatelja 350

Suci: Ante Pavić i Mate Torbarina (oba Zadar). Nadzornik: Siniša Rudić (Biograd na Moru)

ZAMET: Đurica, Islamović, Hrvatin 4, Černeka 2 (2), Uzelac 1, Lončarić 1, Stipčić, Stojanović 2, Vozila, Kovačević 2, Golik 4, Jelušić 2, Slavić, Valković 5, Grozdek, Majić

IVANIĆ: Janeš, Pavlov, Sertić 4, Vlahek, Markić 1, Vučelić 5 (1), Lukačec 9 (5), Zrakić 4, Mudrinjak, Križanić, Vozab, Kolak 1, Veraja, Sivić

Sedmerci: Zamet 2 (2) Ivanić 7 (6)

Isključenja: Zamet 8 minuta Ivanić 8 minuta

Crveni kartoni: Vozab (2 - grub prekršaj), Uzelac (60 - grub prekršaj)

Rukometaši Zameta doživjeli su prvi domaći poraz u ovosezonskom nadmetanju Premijer lige. U trileru se pred tristotinjak gledatelja bolje snašao gostujući sastav, Ivanić je slavio rezultatom 24:23 i time nanio bolan udarac dosad stabilnim Zamećanima. Gosti su bili spretniji, umješniji i odlučniji u odsudnim trenucima susreta, teško je reći da je Zamet, makar po predstavi u većem dijelu utakmice zaslužio išta više od poraza.

Susret nije mogao bolje početi za domaće. Već u drugoj minuti gostujući igrač Dario Vozab dobiva izravni crveni karton zbog ozljeđivanja Matije Golika u čistoj prilici za pogodak. Zamet to koristi i dolazi u vodstvo od 4:1, Đurica na vratima prethodno brani dvije lopte, reklo bi se - očekivano, s obzirom na položaj momčadi na ljestvici. No, tu je stalo. U četrnaestoj minuti gosti se preko danas nerješive enigme, Matea Lukačeca vraćaju na 5:5 pa utakmica poprima nove konture zanimljivosti. Igralo se tako u ritmu gol za gol, gosti su dvaput vodili (5:6 i 6:7), Zamet se u nadređeni položaj vratio tek u 23. minuti kada Kovačević pogađa za 11:10.

Vratari, Đurica i Janeš držali su utakmicu u egalu kroz čitavo vrijeme, od sustizanja ranog Zametovog vodstva. Riječki golman obranio je sedmerac Lukačecu u 18. minuti, Janeš je s druge strane uglavnom rješavao udarce iz malog kuta za domaća krila ili je lakoćom kupio udarce nakon neizrađenih akcija. Unatoč lošoj igri u prvom poluvremenu Zamet je na predah otišao s minimalnim vodstvom (13:12) nakon što je Valković realizirao šut sa sirenom.

Ništa bolja slika nije se mogla vidjeti u Zametovoj igri niti kroz nastavak susreta. On je okončan tako da je najprije Milan Uzelac zbog teškog prekršaja izravno isključen na ulasku u posljednju minutu utakmice, nakon čega je Lukačec zabio svoj deveti pogodak za konačnih 23:24. Zamet je 'visio' i još mnogo ranije. Prvi se put spasio kod rezultata 16:18 kada je Dino Slavić obranio čisti zicer Vuceliću za odlazak na tri gola gostujuće prednosti. Nakon što se golovima Golika i Černeke iz sedmerca vratio, u sljedeće tri minute (do 47. minute) gosti ipak odlaze na 18:21.

Riječka publika tada se probudila i odvela Zamet natrag u vodstvo (22:21), pokazat će se - posljednje na utakmici. Mnogo tehničkih pogrešaka uvjetovalo je Zametov prvi domaći poraz ove sezone. Ivanić se može pohvaliti da je osim Poreča u Istri svladao i Zameta u Rijeci, što malo kojoj momčadi u prvih osam prvenstvenih kola pođe za rukom