Zamet u nastavku slomio goste iz Kaštel Sućurca

Subota, 24. listopada 2015. 19:47 Napisao  Patrik Mršnik

Susret 10. kola: Zamet - Ribola Kaštela 26:19 (11:13).

Suci: Igor Barle i Saša Vučić. Nadzornik: Mensur Seferović (svi Zagreb)

ZAMET: Đurica, Islamović, Hrvatin 7, Glavaš 1, Černeka, Uzelac 1, Lončarić 3, Stipčić, Stojanović 2, Kovačević 2, Golik 1, Jelušić 8, Slavić, Valković 1, Grozdek, Mrakovčić

RIBOLA KAŠTELA: Pepur, Ilić 1, Milas, Banović 1, Ševo, Klasanović, Krokar 3, Javorčić 1, Pavičić, Bujas 6 (1), Galić, Jukić 3, Čorić 4, Jelinić

Sedmerci: Zamet 2 (0) Ribola Kaštela 3 (1)

Isključenja: Zamet - Ribola Kaštela 12 minuta

Nakon tri poraza Zamećani su se konačno vratili na pobjedničke staze u domaćem prvenstvu. Izabranici Marina Miškovića u desetom su kolu Premijer lige bili bolji od Ribole Kaštela rezultatom 26:19. U zametskoj dvorani tako je novi poraz doživio Željko Čagalj, nekadašnji trener rukometašica Zameta, a današnji strateg momčadi iz Kaštel Sućurca.

Prvo poluvrijeme završeno je bilo s dva pogotka riječkog zaostatka. Zamećani su u tom razdoblju imali puno tehničkih pogrešaka, gosti su predvođeni Matkom Bujasom koji je do odmora postigao šest pogodaka vodili 11:13. Prva dva riječka pogotka postigao je Mateo Hrvatin, uz Petra Jelušića danas najefikasniji u domaćim redovima. Raritet je da su u prvih trinaest minuta susreta vratari na obje strane obranili po dva sedmerca. Marin Đurica branio je pokušaje Jelinića (2) i Jukića (7), a gostujući vratar Galić nadmudrio je Černeku u osmoj, odnosno Golika u trinaestoj minuti.

Zamet je nakon promašenog Golikovog sedmerca tek s dva igrača više stigao do dva pogotka viška (5:3) u 14. minuti. Ipak, već tri minute kasnije gosti dolaze do izjednačenja (6:6). Zamet je preko Jelušića i Hrvatina došao do 9:7, no u završnici prvog dijela njihov je ritam pao pa su gosti od 11:10 stigli na 11:13 preko Bujasa i Čorića.

Egal-igra trajala je sve do 40. minute, otkada je Zamet primio tek jedan pogodak sve do samog kraja. Istaknula su se danas oba domaća vratara (Đurica, Slavić), Zamet je od 15:18, koliko je na semaforu stajalo u 40. minuti stigao do 23:18 na krilima već spomenutih - Hrvatina i Jelušića, ali i vrlo konkretnih Kovačevića i Lončarića. Velika razlika je u posljednje dvije minute na parket mogla odaslati Zametove mladiće (Stipčić, Grozdek, Mrakovčić), što je bio znak njihove nove pobjede.