Zamećani do odmora riješili utakmicu u Buzetu

Subota, 13. veljače 2016. 20:59 Napisao/la  SC

Utakmica 19. kola: Umag - Zamet 22:30 (7:15)

Suci: Cindrić, Gonzurek (obojica Osijek)

UMAG: Pobrić, Šverko 1, Jakac, Zonta 1, Prodan 2, Savić, Šćulac, Filipović 3, Bašić 3, Jović, Prelac 3 (1), Kisiček 1, Galijot 5, Krbavčić, Jelušić 3, Burzić

ZAMET: Đurica, Islamović, Hrvatin 2, Matinović, Uzleac, Lončarić 1, Stipčić, Stojanović 4, Glavaš 8 (2), Kovačević 3, Golik 2, Jelušić 6, Slavić, Valković 3, Grozdek, Majić 1

Rukometaši Zameta autoritativno su apsolvirali najkraće gostovanje u ligi.

Počelo je promašajima Savića i Jelušića, pa prvi gol bilježimo tek u trećoj minuti kad pogađa Zonta. Uzvratili su Glavaš i Hrvatin, pa Riječani u četvrtoj minuti bilježe prvu prednost, koju Galijot u narednoj anulira.

Uspjeli su "pivari" još u dva navrata sustići goste, zadnji put kod 4:4. Sve poslije toga podsjećalo je na igru "mačke i miša".

Gosti već u 19. minuti imaju teško dostižnih +4, bilo je 5:9, njihova prednost je iz minute u minute rasla, pa su na odmor otišli s nedostižnih 7:15.

Drugi dio otvara Glavaš s dva uzastopna gola, pa u 33. minuti bilježimo prvih okruglih +10.

Tada Riječani počinju igrati koliko im je bilo potrebno za održavanje visokog vodstva.

Za pobjedu gostiju, uz vratara Slavića, najzaslužniji su bili Filip Glavaš, koji je iz devet pokušaja postigao gol manje, te stopostotni kružni, bivši Buzećan, Stojanović s četiri gola, i velikim doprinosom u obrani.