Subota, 28. studenog 2015. 19:25 Napisao/la  Stjepan Lončarić

Susret 16. kola: Zamet - Karlovac 25:24 (16:12)

Suci: Barle - Vučić (Zagreb). Nadzornik: Modesto (Kanfanar).

ZAMET: Đurica (10+2), Hrvatin 4, Černeka 8 (3), Uzelac, Lončarić 3, Stipčić, Stojanović 5, Glavaš, Juričić, Kovačević 2, Golik 2, Jelušić, Slavić (5), Valković 1, Majić, Mrakovčić.

KARLOVAC: Prezelj, Sudarić 7, Paulic, Vojak, Capan 3 (2), Šnajder 5, Smojver 3 (1), Požega, Karić (15), Belavić, Špruk 2, Radočaj, Capan 3, Mrljak, Crnković 1.

Sedmerci: Zamet 3 (3), Karlovac 5 (3)

Isključenja: Zamet 10 minuta Karlovac 6 minuta

Vrlo dugo odoljevali su gosti trenutačno boljem Zametu, petnaest mjesta na ljestvici više rangiranom domaćinu. Ozbiljno su prijetili - sve do posljednje minute utakmice. Nakon domaćeg odvajanja u 12. minuti (10:7) na krilima Černeke i Hrvatina, te dirigenta Lončarića, činilo se je da za Zamet slijedi nova rutinska pobjeda. Sudarić i Smojver se ne mire sa stanjem na semaforu i u 18. minuti Karlovac ima sedmo izjednačenje (12:12).

Kod Zameta stupa na scenu vratar Đurica koji zatvara svoj gol. Posljednjih šest minuta prije odlaska na odmor gol najbolje obrane Premier lige je doslovno zaključan. Đurica brani dva sedmerca, jedan ulet i do odmora zaključuje svoj opus sa deset uspješnih obrana. Obećavajuće vodstvo početkom nastavka (17:12) nije najavljivalo probleme za domaću momčad. Ipak itekako je bilo evidentno da domaća klupa nema dovoljno raspoloženih igrača u vanjskoj liniji, a izostanak ozlijeđenih Jelušića i Grozdeka pokazalo se da i nije tako beznačajan.

Domaća krila Černeka i Hrvatin te odlični kružni napadač Stojanović postigli su sami 17 golova, što je pravovremeno dijagnosticirano sa klupe Karlovca. Trenerica Tatjana Rašić vuče poteze vrijedne velikih uzbuđenja. Nakon petnaest minuta nastavka Capan smanjuje rezultat na 21:19, uz obilatu pomoć uspješnog vratara Karića. Utakmica ulazi u vrlo neizvjesnu završnicu, u kojoj pogodak Špruka ipak nije dovoljan za iznenađenje kola, kojemu su vrlo korektni gosti bili jako blizu.