Subota, 20. veljače 2016. 21:11 Napisao/la  Stjepan Lončarić

ZAMET - POREČ 29:22 (14:11)

Centar Zamet. Gledalaca: 380.

Suci: Veraja - Glavinić (Ploče).

ZAMET: Đurica (6), Islamović, Hrvatin 2, Martinović, Uzelac 1, Lončarić 4, Stipčić 1, Stojanović 1, Glavaš 4 (3), Kovačević 6, Golik 1 (1), Jelušić 5, Slavić (4), Valković 4, Grozdek, Majić.

POREČ: Car (12+1), Marić, Huljina, Perhat, Thoss 5, Gavrić, Perić 4, Deak 4, Perajica 6 (3), Medved, Rađaković, Mihaljević (3), Obranović 3.

Sedmerci: Zamet 5 (4), Poreč 3 (3)

Isključenja: Zamet 10 minuta, Poreč 4 minute.

Klubovi, igrači, treneri, navijači, punili su svojim izjavama medijski prostor cijeli tjedan uoči utakmice. Kao i uvijek kada je po srijedi veliki derbi, koji mnogo nosi u ovih sedam posljednjih kola, skoro pa i učinak cijele godine.

Posebno izražen u utakmici u kojoj je riječ o susjedima, igračima, trenerima koji se itekako poznaju, od svojih najmlađih rukometnih igračkih dana.

Zamet je imao još i dug iz jesenskog dijela prvenstva u Poreču, kada su igrači trenerskog dvojca Mišković-Matošević bila deklasirana do odmora.

Zamet bez Černeke s rekonvalesentom Milanom Uzelcem i kadetom Martinovićem (2000), a gosti bez duže vrijeme odsutnih Mataije i Božića, te nedovoljno oporavljenim Rađakovićem u sastavu.

Utakmicu velikog uloga i susjedski derbi otvara vratar Car sa tri obrane vrijedne startnog podstreka Poreča. Zamet na svojim brzim krilima dolazi do 3:1 vodstva koje gosti anuliraju preko raspoloženog Perića.

Nakon tri izjednačenja, Petar Jelušić sa dva uzastopna pogotka počinje stvarati temelje osjetnijem vodstvu Zameta.

Izlaskom iz minute odmora gosti se na kratko vraćaju, ali roster Zameta je mnogo širi.

U 18. Zamet već ima sedam raspoloženih igrača u listi strijelaca za velikih 11:7. Domaći igrači ulaze u kratkotrajnu seriju pogrešaka, što Perajica i Perić koriste za novi priključak (12:10).

Nakon izlaska iz svlačionica evidentan je učinak dogovora trenera i igrača. Smanjene su pogreške, zaigrana je zona 6-0, povećala se je efikasnost koja donosi velikih 21:14 u 43. minuti.

Veće rezultatsku odvajanje Zameta osujetio je gostujući vratar Car.

U posljednjih desetak minuta dolazi do nove serije pogrešaka, koju gosti serijom 0-4 vješto koriste i dolaze na izglednih 25:22.

Nakon domaće minute odmora slijedi nova domaća serija golova Valkovića i Kovačevića na zadovoljstvo vrlo dobro popunjenih tribina.

Zamet je igrom u nastavku u potpunosti opravdao epitet momčadi sa najboljom obranom u ligi.