Liga za prvaka: Zamećani dobro izgledali dvadesetak minuta utakmice protiv PPD Zagreba

Četvrtak, 26. svibnja 2016. 19:56 Napisao/la  SC

Susret 10. kola: PPD Zagreb - Zamet 39:22 (19:12). Riječki trenerski dvojac priliku dao nekolicini mlađih kadeta, Načinović debitirao

Premijer liga rukometaša - Liga za prvaka, 10. kolo

PPD ZAGREB - ZAMET 39:22 (19:12)

Kutija šibica. Gledatelja 200.

Suci: Robert Kober (Zagreb) i Igor Sunajko (Dugo Selo)

PPD ZAGREB: Ivić, Stevanović, Mihić 8, Sabljić 3, Vujić 5, Šprem 4, Šebetić 5, Raković 2, Horvat 1, Šušnja 3, J. Valčić 2, T. Valčić, Mandalinić 4 (1), Vrdoljak 1, Markoski, Pavlović 1

ZAMET: Đurica, Slavić, Lučin, Hrvatin 6, Martinović 1 (1), Lončarić, Tubić, Stojanović 3, Glavaš 2 (2), Kovačević 3, Golik 2, Jelušić 4, Valković 1, Šunjić, Načinović, Miličević

Sedmerci: PPD Zagreb 3 (1), Zamet 5 (3)

Isključenja: PPD Zagreb 6 minuta, Zamet 4 minute.

Još u 21. minuti Zamet je vodio s 12:11, no iznenađenje prvog ranga se u Kutiji šibica nije dogodio. Dvorana koja je poznata jednako koliko i malonogometni turnir koji se u njoj odigrava udomaćila je susret nominalno posljednjeg, desetog kola Lige za prvaka.

Sezona je za rukometaše Zagreba gotova nakon pobjede protiv Zameta 39:22. Riječane pak očekuju još dva domaća nastupa. U subotu im na parket dolazi Dubrava u odgođenom susretu 8. kola, dok će srijeda donijeti ogled s Umagom.

Trenerski dvojac Zameta priliku je dao i svojim mlađim kadetima, debitirao je Načinović ušavši u 26. minuti susreta, a tada je otprilike počeo preokret domaćina koji je na kraju došao do pobjede od sedamnaest pogodaka prednosti.

U redovima Zameta najefikasniji je bio Mateo Hrvatin sa šest pogodaka, dok je u redovima novih-starih prvaka Hrvatske Lovro Mihić zabio osam pogodaka.

Zagrebovo novo podizanje pehara za najbolju momčad u državi uveličali su i Luka Šebetić, odnosno Stefan Vujić, strijelci pet pogodaka.

Zagreb je prvi puta poveo tek kod rezultata 9:8, a nakon 12:11 sve je krenulo u jednom, domaćem smjeru.

Bio je ovo posljednji put da je Zagreb igrao u ovakvoj postavi, za jesen su najavljene neke promjene u sastavu među kojima je i povratak bivšeg hrvatskog reprezentativca Igora Vorija, koji će u Zagrebu završiti karijeru. Sigurno je da će otići vratar Ivić, neće biti ni Obranovića...

Zametova budućnost ostat će u Rijeci, najprije kako bi pokušala izboriti četvrto mjesto (i Europu!) sljedeće sezone, a onda i kako bi napisala neku novu lijepu priču u sezonama koje dolaze.