Liga za prvaka: Rukometaši Zameta poraženi na gostovanju kod finalista Kupa u Varaždinu

Srijeda, 18. svibnja 2016. 19:30 Napisao/la  SC

Susret 7. kola: Varaždin - Zamet 29:25 (17:12)

Premijer liga rukometaša - Liga za prvaka, 7. kolo

VARAŽDIN - ZAMET 29:25 (17:12)

Arena Varaždin. Gledatelja 200

Suci: Igor Emanović i Zoran Mikić. Nadzornik: Mensur Seferović

VARAŽDIN: Špikić, Šipić 8, Vučko, Ipša, Hutinec, Novak, Horvat 7 (4), Vincek, Vidaček 2, Črnila, Tokić 6, Lind 3, Hirš, Levak, Grbac, Marčec 3

ZAMET: Đurica, Hrvatin 6 (1), Lončarić, Tubić, Stojanović 3, Glavaš 1, Kovačević 4, Golik, Jelušić 5, Slavić, Valković 2, Grozdek 1, Majić 1, Miličević 2

Sedmerci: Varaždin 6 (4) Zamet 3 (1)

Isključenja: Varaždin 12 minuta Zamet 6 minuta

Rukometaši Zameta poraženi su u Varaždinu u sklopu sedmoga kola Lige za prvaka. Domaća je momčad, koja je proteklog vikenda odigrala finale nacionalnog Kupa sa Zagrebom kontrolirala susret prelomivši ga još u prvom poluvremenu.

Istina, Zamet se nakon zaostatka od 6:3 u desetoj minuti igre uspio vratiti na 10:10 i 11:11, ali je u završnici prvoga dijela novom serijom Varaždin izgradio svoju prednost. Sve naznake eventualnog trilera utihnule su nakon domaće mini-serije 3:0 pri rezultatu 26:23, koliko je stajalo u 53. minuti susreta.

Mateo Hrvatin zabio je šest pogodaka u varaždinskoj Areni i predvodio svoju momčad. Pet je puta pogodio Petar Jelušić, a četiri gola djelo su Luke Kovačevića. S druge strane, trojac Marin Šipić - Ivan Horvat i Ante Tikić zabio je dvadeset i jedan varaždinski gol.

U sljedećem kolu, ove subote na Zamet dolazi momčad Dubrave.