Kup Hrvatske: Rukometaši Zameta porazom u Varaždinu ispali u osmini finala

Srijeda, 16. ožujka 2016. 19:05 Napisao/la  SC

Susret osmine finala: Varaždin 1930 - Zamet 32:28 (15:9). Jedino riječko vodstvo na utakmici seže u petu minutu (2:1)

Kup Hrvatske za rukometaše - osmina finala

VARAŽDIN 1930 - ZAMET 32:28 (15:9)

Arena Varaždin. Gledatelja 300.

Suci: Igor Emanović i Zoran Mikić (oba Štivica). Nadzornik: Damir Sarajlić (Velika Gorica)

VARAŽDIN 1930: Špikić (13 obrana), Šipić 5, Vučko 2, Zobec 1, Novak 1, Horvat 7, Vincek, Vidaček 5, Črnila, Tokić 2, Huđ 1, Lind 2 (1), Hirš, Levak, Hutinec 1, Marčec 5

ZAMET: Đurica (5 obrana), Hrvatin 3, Martinović, Uzelac, Lončarić 5, Stipčić 3, Stojanović 1, Glavaš 3 (1), Kovačević 5, Golik, Jelušić 2, Slavić (6 obrana), Valković 4, Grozdek 2, Majić, Miličević

Sedmerci: Varaždin 1930 1 (1) Zamet 1 (1)

Isključenja: Varaždin 1930 4 minute Zamet 8 minuta

Rukometaši Zameta nisu uspjeli proći prvu prepreku u ovosezonskom izdanju hrvatskoga kupa. U varaždinskoj Areni izabranici Marina Miškovića i Valtera Matoševića poraženi su od domaće momčadi rezultatom 28:32.

Varaždinci su susret postupno lišavali rezultatske napetosti pa se nakon uvodnih deset minuta (5:2 za domaće) Zamet u nekoliko navrata primicao na pogodak ili dva zaostatka. Jedino riječko vodstvo na utakmici seže u petu minutu (2:1).

Domaćini se značajnije odvajaju u završnici prvog dijela. Pogotkom Filipa Glavaša u 24. minuti rezultat je bio 9:8, ali Riječani u sljedećih šest minuta zabijaju tek jedan pogodak (Glavaš, 27), a primaju čak šest.

Prevelik je bio zaostatak od 15:9, a Varaždinci su najveću prednost imali u 49. minuti kada je bilo 26:18.

U posljednje četiri minute Zamet je zaostatak od 30:23 sveo na vrlo pristojnih 32:28.

Nakon osiguranog plasmana u Ligu za prvaka, Zamet je morao priznati poraz u varaždinskom kup-ogledu.