Zamećani osvojili bodove u uzbudljivoj završnici

Subota, 06. veljače 2016. 20:21 Napisao/la  S. L.

Prva liga rukometaša: Zamet - Spačva  28:27 (13:17)

ZAMET: Đurica, Islamović, Hrvatin 3, Uzelac, Lončarić 1, Stipčić, Stojanović 5, Glavaš 5 (2), Kovačević 2, Golik 3, Jelušić 7, Slavić (11), Valković 2, Grozdek, Majić, Begić.

SPAČVA: Tomas 1, Jurić, Vukušić 4, Androš 1, Omrčanin, Kružić 5, Marko Mišić 6 (2), Mile Mišić, Šijaković 4, Stojanović (11), Ranogajec 1, Babić 4, Nađ 1,  Adamčević.

Sedmerci: Zamet 3 (2), Spačva 2 (2)

Isključenja: Zamet 8 minuta, Spačva 6 minuta.

Nakon podužeg vremena rukometaši Zameta zaigrali su na Trsatu, dvorani u kojoj su dugo vremena bili domaćini. Hrvatin, Uzelac odigrali su svoje najbolje rukometne godine upravo u ovoj dvorani, ali ni njihovo iskustvo nije pomoglo u prvom poluvremenu protiv još iskusnije Spačve.

Nakon početnog odmjeravanja snaga i četiri izjednačenja rezultata, Spačva je iskočila serijom golova. U razdoblju od 8. do 12. minute gosti su dohvatili velikih 4:8. Zamet bez vratarske obrane do 18. minute, sa dosta galantno utrošenih lopti sa vanjske linije, ali i bez očekivanog učinka sa krila.

Gosti su preko sigurnog Tomislava Babića kontrolirali rezultat, koji je u dva navrata dolazio i do visokih pet golova razlike.

Ulazak Slavića na gol i nekoliko njegovih obrana zaustavilo je na trenutak odvajanje Spačve. Zamet je počeo više igrati na raspoloženog kružnog napadača Stojanovića, obrana je zaigrala nešto čvršće i rezultat je stigao do obećavajućih 13:15 za domaće uoči odlaska na odmor.

Klupa Spačve pronalazi nove motive za pronalaženje načina da se rezultat vrati na četiri razlike u smiraju poluvremena, pa je u nastavku Zamet krenuo doslovno od početka rezultatskog lova.
Slavić donosi sigurnost na vratima, ali Mile Mišić u 40. minuti donosi gostima lagodno i visoko vodstvo - 17:22.

Zamet igra sa velikim amplitudama, a u podužim trenucima inspiracije prednost je počela kopniti. U najpotrebnijim trenucima kada je semafor krenuo ispod zadnjih 13 minuta.

Igrački roster trenera Mečića sastavljen je pretežno od iskusnijih igrača, koji su se već nalazili u brojnim sličnim situacijama. Međutim, i Zamet je u velikom finišu ima iskusnike Matea Hrvatina i Petra Jelušića, koji u rijetko zanimljivoj i neizvjesnoj završnici donose Zametu velike bodove.

U posljednjoj minuti Zamet je kratkotrajno poveo i sa dva gola razlike.