Srijeda, 07. ožujka 2018. 18:54 Napisao/la  Igor Vranić

Utakmica 23. kola: Rijeka - Dinamo 4:1. Lešković isključen

Prva HNL - 23. kolo

RIJEKA - DINAMO 4:1

Stadion na Rujevici. Gledatelja: 4572

Sudac: Damir Batinić (Osijek) 6,5

Strijelci: 0:1 Gavranović (16), 1:1 Heber (19), 2:1 Pavičić (48), 3:1 Heber (59), 4:1 Puljić (87)

Žuti kartoni: Lešković (2), Gavranović (20), Punčec (33), Heber (43), Ademi (64), Leovac (64), Sosa (67), Zuta (71), Župarić (74)

Crveni karton: Lešković (26, drugi žuti)

RIJEKA: Sluga 6,5, Zuta 6, Župarić 6, Punčec 6,5, Leovac 6, Bradarić 6,5 (90+1 Capan -), Grahovac 6, Pavičić 7, Kvržić 6 (62 Črnic -), Heber 7,5 (83 Puljić -), Čolak 6,5

DINAMO: Livaković 5, Stojanović 5,5, Lešković 5, Benković 5,5, Sosa 5,5, Doumbia 5,5, Ademi 6, Moro 5,5 (66 Rrahmani -), Gojak 5,5 (52 Hajrović 5,5), Olmo 6, Gavranović 6 (82 Hodžić -)

Nogometaši Rijeke pobijedili (4:1) su Dinamo u zaostaloj utakmici 23. kola, aktualni prvak pobijedio je budućeg prvaka prije svega rijetko viđenom lakoćom u realizaciji.

Znalački je riječka momčad kaznila sve pogreške zagrebačke ekipe i zasluženo ostvarila uvjerljivu pobjedu,  koja će puno značiti za atmosferu u nastavku sezone.

Trener Matjaž Kek izveo je trenutačno najbolji mogući sastav s povratnicima Kvržićem i Župarićem, dok trener Dinama Mario Cvitanović nije mogao računati na najboljega igrača: Soudani nije igrao zbog ozljede.

Bolje je momčad Dinama izgledala prvih petnaestak minuta, brži protok lopte i više organizirane trke bez lopte omogućili su gostima razdoblje tzv. kontinuiranog napada koji je završio pogotkom.

U 16. minuti Olmo je lakoćom prošao Leovca na desnom boku, ubacio u sredinu, Gavranović je u padu glavom znalački loptu skrenuo u daljnji kut - 0:1.

Rijeka se Livakovićevom zaslugom brzo vratila u utakmicu.

U 19. minuti vratar Dinama ubacio je loptu u igru s peterca idealno za Čolaka, koji se iz prve linije sjurio prema vratima, Livaković je uspio skrenuti loptu, natrčao je Heber i poslao loptu u praznu mrežu - 1:1.

U 26. minuti Dinamo je ostao s desetoricom igrača: Lešković je neoprezno rukom u skoku nasrnuo na Čolaka, Batinić je stoperu Dinama pokazao drugi žuti karton.

Trener Cvitanović vratio je Doumbiju na mjesto stopera, zbijena momčad Dinama nije odustala od nadigravanja kroz posjed lopte.

Kek ništa nije mijenjao u rasporedu, ništa se nije promijenilo ni u pristupu, pa Rijeka do odmora ni po čemu nije pokazivala da ima igrača više na terenu.

Naprotiv, prema protoku lopte Dinamova momčad ostavila je bolji dojam i ostvarila veći posjed lopte (59 prema 41) od kojega se u nogometu ne živi.

Izglednih prilika nakon pogotka Rijeke više nije bilo, jedino je Moro (35) snažnim udarcem s 25 metara natjerao Slugu na intervenciju.

Krenula je riječka momčad uočljivo odlučnije u drugi dio i odmah ostvarila prednost.

Čolak je oteo loptu Doumbiji na lijevoj strani kaznenog prostora, krenuo prema Livakoviću koji je loptu odbio do Benkovića, a on je nespretno dohvatio loptu...

Grahovac je primio odbijenu loptu na vrhu kaznenog prostoru, odigrao kratko Pavičiću, koji se oslobodio Benkovića i snažnim udarcem s 15 metara zatresao mrežu iznad Livakovića - 2:1.

Reagirala je modra momčad napadački, odmah je stvorila pritisak s igračem manje i brzo stradala...

U 59. minuti Moro je ničim izazvan u zadnjoj liniji na središtu igrališta proigrao Čolaka, koji kao da je nosio modri dres.

Brzo je Čolak prenio loptu za Hebera na lijevoj strani, otrčao je napadač Rijeke prema Livakoviću i mirno ga prebacio - 3:1.

Ni nakon 1:3, Cvitanović nije odustao od napadačke igre.

U 67. minuti Gavranović je pao u kaznenom prostoru u duelu s Punčecom, Batinić nije pokazao na bijelu točku! Sporna situacija iznervirala je klupu gostiju i Sosu, koji je dobio žuti karton.

Znao je Batinić suditi kaznene udarce za Dinamo u znatno manje spornim situacijama!

U 75. minuti Ademi je zamalo pred Slugom zakasnio na okomiti ubačaj iz prekida, u 82. minuti Olmo je ušao s desnoga boka i udario loptu u obećavajućoj poziciji.

Bile su to dvije izglednije prilike Dinama, Čolak je u 69. minuti udarcem glavom loptu poslao preko vratiju nakon Leovčeva ubačaja.

Ništa u igri nije slutilo pogodak dok Puljić u 87. minuti iz slobodnog udarca loptu nije poslao preko "živog zida" u mrežu pokraj zakašnjela Livakovića - 4:1.