Nedjelja, 26. studenog 2017. 20:08 Napisao/la  SC

Strijelci: 0:1 Gorgon (18), 0:2 Gavranović (23), 1:2 Pervan (32)

Žuti kartoni: Muženjak (38), Rubić (43)

CIBALIA: Šubarić 6,5, Filipović 5,5, Milić 5,5, Ikić 5,5, Rubić 5,5, Muženjak 6, Vitaić 5,5 (85 Miličević -), Pervan 6, Galić 5 (85 Mlakić -), Kordić 5 (77 Kraljević -), Dabro 5

RIJEKA: Prskalo 6, Vešović 6,5, Župarić 6,5, Punčec 6, Žuta 6, Bradarić 6, Mišić 6, Pavičić 5,5 (58 Maleš ), Kvržić 6,5 (71 Puljić -), Gorgon 6,5, Gavranović 6,5 (90+2 Elez -)

Nogometaši Rijeke ostvarili su prvu pobjedu u HNL-u nakon pet utakmica, u 17. kolu pogocima Gorgona i Gavranovića osvojili (2:1) su bodove u Vinkovcima.

U novim crno-plavim dresovima prvih pola sata riječka momčad igrala je tako da je mnogo toga podsjećalo na utakmicu protiv Cibalije iz 8. kola, kada je Rijeka na Rujevici ostvarila rekordnu pobjedu (7:0).

Zapravo je izgledalo i bolje s obzirom da je natopljeni travnjak bitno otežavao protok lopte.

Lakoćom je riječka momčad stvarala višak igrača na obama bokovima od kojih je desni tradicionalno učinkovitiji, okomita proigravanja bila su funkcionalna, u završnicu je organizirano sa svih strana ulazilo po nekoliko igrača...

Ukratko, vodstvo od 2:0 u prvih pola sata činilo se kao neizbježno.

U 18. minuti Gavranović je precizno ubacio okomito za Pavičića u kaznenom prostoru, cijela se vinkovačka obrana pomaknula udesno, Pavičić je glavom loptu proslijedio Gorgonu na lijevoj strani kaznenog prostora.

Prvi Gorgonov udarac Šubarić je obranio, lopta se odbila do Gorgona, drugi put vratar Cibalije nije imao šanse - 0:1.

U 23. minuti izbacili su Vešović i Kvržić iz igre cijelu lijevu stranu domaće obrane.

Vešović je odigrao petom,  Kvržić je dotrčao do korner-linije i precizno prizmeno ubacio loptu na dva metra gdje je Gavranović podmetnuo nogu za 0:2.

Teško se sjetiti zadnjeg tako izrađenog pogotka!

Slično je Kvržić učinio u 2. minuti, Pavičić se na drugoj vratnici nije snašao.

U 17. minuti Vešović je utrčao s boka, ali nije dobro primio loptu na prsa kada je samo Šubarić ostao pred njim.

U 22. minuti po Kvržićevu udarcu lopta je nezgodno odskočila ispred Šubarića, koji je bio dovoljno koncentriran da bi skrenuo loptu izvan igrališta.

I onda se u 32. minuti dogodila reakcija kojom su igrači Rijeke na sadržajnu i kvalitetnu igru počeli nabacivati vinkovačko blato.

Muženjak je na lijevoj strani s poludistance pronašao Pervana na ulasku u kazneni prostor,   napadač Cibalije imao je vremena primiti loptu i pripremiti tehnički odmjerni udarac po kojemu je lopta završila let  u suprotnom kutu - 1:2.

Prvi ulazak domaćina u gostujući kazneni prostor završio je pogotkom,   nije lako pronaći krivca u riječkoj momčadi za lančani niz pogrešnih reakcija u pokrivanju (među)prostora i igrača.

A reakcija riječke momčadi nakon naivno primljenog pogotka često je viđena ove jeseni, odmah je nestalo tečnosti i ritma u igri Rijeke pa je domaća momčad uspostavila prividnu ravnotežu.

Većina od čak 75 posto posjeda lopte u prvom poluvremenu ostvaren je u izvanrednoj igri do primljenog pogotka.

U drugom je dijelu blatnjavi teren odredio  način igre, kako je vrijeme odmicalo igrači su sve teže kontrolirali loptu po sve lošijem terenu.

U prvih desetak minuta motivirana momčad Cibalije uložila je dodatni fizički napor da bi isprovocirala još jednu riječku pogrešku.

Ništa se nije konkretno dogodilo osim malo gužve na rubovima kaznenog prostora gostiju.

U 55. minuti Gavranović je ušao u kazneni prostor slijeva i onda desnom nogom snažno uputio loptu u Šubarića.

Bila je to prva najava ambicioznije igre gostiju u nastavku.

U 65. minuti Mišić je prošao desnom stranom, ubacio na drugu vratnicu gdje Gorgon nije dobro zahvatio loptu glavom.

Bila je to najbolja riječka šansa u drugom dijelu utakmice u kojemu su gosti igrali dovoljno oprezno da bi domaćini mogli stvoriti izglednu šansu kroz fizički pritisak.

Uspjela je riječka momčad nekoliko puta uspostaviti kraća razdoblja kontinuiranog posjeda lopte, ali je izostala završnica koja je plijenila pažnju u prvih pola sata utakmice.