JADRANSKI DERBI

Rijeka nastavila pozitivan niz na Poljudu

Nedjelja, 28. listopada 2018. 17:15 Napisao/la  Ivan Jelić

Utakmica 12. kola: Hajduk - Rijeka 1:1. Rijeka je osvojila bod zahvaljujući nešto poduzetnijoj igri na početku drugoga dijela utakmice

Prva HNL - 12. kolo

HAJDUK - RIJEKA 1:1

Stadion na Poljudu. Utakmica bez gledatelja.

Sudac: Tihomir Pejin (Donji Miholjac) 7

Strijelci: 1:0 Said (31-11m), 1:2 Gorgon (50-11m)

Žuti kartoni: Jurić (Hajduk), Čolak, Čanadija, Župarić (Rijeka)

HAJDUK: Blažević -, Tudor 5,5, Ismajli 6, Lopez 6, Bradarić 6, Juranović 6,5, Jurić 6, Jairo 6, Jradi 5,5 (od 89. Kovačević -), Gyurcso 5,5 (od 69. Palaversa 5,5), Said 6 (od 70. Ivanovski -)

RIJEKA: Sluga 7, PaveliĆ 6, Župarić 6,5, Escoval 6,5, Žuta 6, Čanađija 5,5, Grahovac 5 (od 46. Acosty 5,5), Gorgon 6, Pavičić 6, Heber 5,5 (od 83 Kvržić - ), Čolak 5,5 (od 74. Puljić -)

Pod vodstvom novog trenera Igor Bišćana, Rijeka je nastavila seriju pozitivnih rezultata na Poljudu.

Rijeka je osvojila bod (1:1) zahvaljujući nešto poduzetnijoj igri na početku drugoga dijela utakmice.

Jadranski derbi odigran je u nenogometnoj atmosferi bez gledatelja, uz to puhalo je jako jugo i padala kiša.

Riječka momčad do odmora je odigrala jedno od najslabijih poluvremena ove sezone, pristup igrača Rijeke izgledao je kao da se žele riješiti drugoga trenera ove sezone.

Prije utakmice znalo se da se limitirana splitska momčad može nametnuti samo većim motivom i sirovom snagom u duelima.

U prvom poluvremenu dogodilo se upravo to: Hajduk je zbog veće agresivnosti u duelima lakoćom osvajao tzv. druge lopte čime je osvario veći posjed lopte (57 posto) i rezultatsku prednost, a propustio je realizirati još jednu veliku priliku.

Hajduk je u vodstvo došao u 28. minuti golom Saida s bijele točke.

Zuta je igrao je rukom, sudac iza sjevernog gola signalizirao je igranje rukom, glavni sudac pokazao je na bijelu točku.

Tri minute Hajduk je propustio prvu od dvije velike prilike na utakmici.

Jradi je pobjegao Zuti, izašao sam ispred Sluge, koji uspio zatvoriti prilaze napadaču Hajduka.

Lopta se odbila do Saida, koji je s desetak metara pogodio gredu!

Rijeka u prvom poluvremenu organizirano nije ni ušla u zadnju trećinu, a kamo li da je stigla do Blaževića.

Početkom drugoga dijela Bišćan je promijeno raspored: Grahovac je izašao, Acosty ušao i zauzeo mjesto na boku, Gorgon je ušao u središnji trokut, Pavičić se povukao na Grahovčevo mjesto.

Prije svega drugačiji pristup, a onda i raspored, uvjetovali su desetak minuta sadržajnije igre riječke momčadi.

Dovoljno da bi se osvojio bod.

U 49. minuti Tudor je na vrhu kaznenog prostora neoprezno naletio na Zutu, sudac Pejin pokazao je na bijelu točku.

Torcida je 68. rođendan proslavila zajedničkim gledanjem utakmice budući da na stadion nije smjela.
Njih stotinjak utakmicu je odgledalo u dvorani Obrtničko-tehničke škole.
Siguran realizaor bio je kapetan Gorgon - 1:1.

Nakon desetak minuta ponovo je splasnula igra Rijeke, igrači Hajduka opet su izgledali brže i agresivnije.

U jeku organiziranog pritiska Hajduk nije iskoristio još jednu izglednu priliku.

U 75. minuti Jradi je u kaznenom prostoru proigrao Ivanovskog, koji je o otvorenoj poziciji ispred riječkog vratara slabo pucao s desetak metara.

Sluga je drugi put sačuvao mrežu, odbivši loptu koja je došla do Palaverse, koji je sa 12 metara lijevom nogom loptu poslao preko gola.

Do kraja utakmice Rijeka je boravila u svojoj trećini, obrana je odigrala dovoljno koncentrirano da bi sačuvala bod.