Prva HNL: Rijeka doživjela novi poraz, Hajduk prvi put odnio bodove s Rujevice

Subota, 02. prosinca 2017. 20:00 Napisao/la  Igor Vranić

Utakmica 18. kola: Rijeka - Hajduk 1:2. Dvaput je Prskalo uprskao, dvaput se Rijeka pokušala vratiti u utakmicu. Letica obranio Gavranovićev udarac s bijele točke

Rijeka doživjela poraz od Hajduka na Rujevici
Rijeka doživjela poraz od Hajduka na Rujevici Foto: Lario Tus

Prva HNL - 18. kolo

RIJEKA - HAJDUK 1:2

Stadion na Rujevici. Gledatelja: 6500

Sudac: Igor Pajač (Zelina) 6

Strijelci: 0:1 T. Bašić (3), 1:1 Bradarić (11), 1:2 Erceg (51)

Žuti kartoni: T. Bašić (9), Pavičić (37), Erceg (42), Zuta (65), Savvas (69), Hamza (69), Ismajli (71), Gorgon (73), Letica (90+4)

Isključenje: Kopić (72), trener Hajduka

RIJEKA: Prskalo 5, Vešović 5,5, Župarić 6, Punčec 6, Zuta 5,5, Bradarić 6 (30 Pavičić 6), Maleš 5,5 (72 Puljić -), Mišić 5,5, Gorgon 5,5, Kvržić 6 (82 Acosty -), Gavranović 5

HAJDUK: Letica 7, Tudor 6, Ismajli 6,5, Savvas 6,5, Memolla 5,5, Radošević 6, Hamza 6, T. Bašić 6,5, Kožulj 6 (76 Bosančić -), Erceg 6,5, Ohandza 6 (62 Almeida -)

Nogometaši Rijeke dožvjeli su novi poraz (1:2) na Rujevici! Bodove iz Rijeke prvi put otkada je trener Matjaž Kek odnijela je momčad Hajduka.

Dvaput je Prskalo uprskao, dvaput se Rijeka pokušala vratiti u utakmicu, samo je prvi put uspjela.

Utakmica je sadržajno počela vrlo obećavajuće za nepristrane gledatelje.

U 3. minuti Prskalo je pogrešno ispucao loptu, T. Bašić tehnički odmjerenim lob-udarcem s 30 metara kaznio je pogrešku riječkog vratara - 0:1.

Šokantni početak utakmice igrači Rijeke ovog puta brzo su prevazišli, uslijedila je psihološka reakcija kao u najboljim danima ove momčadi.

Rijeka je kroz kontinuirani pritisak izjednačila u 11. minuti, kada je Gorgon ubacio slijeva, Kvržić iz prve odigrao taman po mjeri Bradarića, koji je zakucao loptu u mrežu s desetak metara iskoso - 1:1.

Napokon se Bradariću vratio jedan od pokušaja da uđe u završnicu. Nažalost za riječku momčad, u 30. minuti morao je izaći zbog ozljede.

Nakon pogodaka sadržaj utakmice sveo se na fizički vrlo moćni nogomet obiju momčadi, svaki je duel iziskivao maksimalni napor.

Riječka je momčad zadnji put ovako agresivno i kompaktno izgledala u europskim utakmicama na Rujevici, pa su gosti prvi dio utakmice proveli na svojoj polovici.

Trener Rijeke Matjaž Kek prije svega mogao je biti zadovoljan načinom na koji je funkcionirao riječki blok. Da Prskalo nije asistirao Bašiću, Hajduk ne bi uputio udarac u okvir vratiju.

Što se tiče riječkog napada, nije ni mladi Letica imao puno posla, ali je riječka momčad nekoliko puta dobro ušla u završnicu.

U 43. minuti Pavičić je uspio proći pokraj splitskih braniča i uputiti neprecizni udarac.

Što vrijedi završnica bez točnog zadnjeg dodavanja kao u 45. mnuti, kada je u brzoj transformaciji Pavičić proigrao Kvržića na desnoj strani, uslijedilo je netočno dodavanje za uklizalog Gavranovića na drugoj strani.

Drugi dio utakmice počeo je slično kao prvi, opet je glavni protagonist bio nesretni Prskalo.

Erceg se u 51. minuti probio desnom stranom kaznenog prostora, došao do korner-linije, uspio dobiti duel u zatvorenoj poziciji i praktično iz mrtvog kuta postati sretni strijelac zahvaljujući Prskalu.

Ni Prskalo ne zna kako mu je lopta prošla kroz noge na prvoj vratnici - 1:2.

I opet je uslijedila pozitivna reakcija igrača Rijeke na negativan rezultat, prebacilo se odmah težište igre u kazneni prostor Hajduka.

U 53. minuti Gavranović je sam izašao ispred Letice, koji je u letu uspio obraniti udarac.

U 54. minuti po Pavičićevu pokušaju volejem lopta je završila let u ogradi iza gola, u 61. minuti Kvržić je prošao nekoliko igrača Hajduka i onda loptu uputio ravno u Leticu.

U 69. minuti Rijeka je propustila realizirati najveću priliku na utakmici!

Kvržić je s loptom došao do korner-linije na rubu kaznenog prostora, Memolla je neoprezno nagazio napadača Rijeke u bezizlaznoj poziciji na dva metra od pomoćnog suca iza gola.

Na njegovu intervenciju glavni sudac pokazao je na bijelu točku. Gavranović je gađao desni kut mladoga Letice, koji je pogodio stranu i u letu skrenuo loptu u korner.

Mišić je iz kuta uz pomoć bure pogodio gredu, završilo je razdoblje intenzivnih pokušaja riječke momčadi  da postigne pogodak.

Pala je riječka momčad fizički i psihički nakon neiskorištenog kaznenog udarca.

U zadnjih dvadesetak minuta nisu više riječki napadi izgledali tako poduzetno da bi splitska obrana imala problema sačuvati pobjedu.

Doživjela je ove sezone Rijeka previše poraza da se igrači ne bi naučili gubiti, ali ovaj je poraz svima posebno teško pao.