PRVA HNL

Nema više skrivanja iza priča da nema kvalitetnih igrača

Nedjelja, 01. rujna 2019. 22:08 Napisao  I. V.

Rijeka - Inter 1:1. Zbog poštovanja prema igračima Rijeke među kojima ima igrača iz šampionske generacije, izvještaj drugoga dijela treba svesti na faktografiju

Alexander Gorgon pogodio za 1:1

Prva HNL - 7. kolo

RIJEKA - INTER 1:1

Stadion na Rujevici. Gledatelja: 3500

Sudac: Ante Čuljak (Zagreb) 5

Strijelci: 0:1 Mamut (2-11m), 1:1 Gorgon (31)

Žuti kartoni: Punčec (1), Mlinar (11), Postonjski (23), Murić (23, Mazalović (23), Lepinjica (35), Savić (59), Ljubić (78), Mamut (79), Soldo (82), Matković (89)

Isključenje: Pilipović (22, predstavnik Rijeke isključen zbog prigovora sucu)

RIJEKA: Prskalo 6,5, Raspopović - (18 Smolčić 5,5), Punčec 5,5, Župarić 6, Tomečak 6, Lepinjica 5,5, Halilović 5,5, Iglesias 5,5, Gorgon 6 (66 Acosty -), Murić 6, Puljić 5,5 (71 Babić -)

INTER: Matković -, Soldo 6, Savić 6, Tatomirović 6, Bosec 6, Mazalović 6, Postonjski 6, Vego 6 (42 Galić 6), Mlinar 6, Mamut 6,5 (78 Vasilj -), Tsonev 5,5 (61 Ljubić -)

Rijeka i Inter podijedili (1:1) su bodove na Rujevici u utakmici koja je logičnim slijedom događaja na početku sezone u potpunosti razotkrila slabosti riječke momčadi

Utakmica je počela rekordom!

Nikada u jednoj utakmici na Rujevici nije dosuđen kazneni udarac nakon samo 12 sekundi!

Toliko je vremena trebalo Interu da lopta doleti do Mamuta u kaznenom prostoru, Punčec je očigledno vukao napadača Intera za dres, Mamut je pao, a sudac Čuljak pokazao na bijelu točku.

Mamut je preuzeo odgovornost i pogodio mrežu s bijele točke - 0:1.

Utakmica je idealno počela za goste, Samir Toplak ionako se prije utakmice odlučio zatvoriti u formaciji s trojicom stopera (Soldo, Savić, Tatomirović).

Jasno da je ionako mentalno potrošenu momčad Rijeke tako rano primljeni pogodak šokirao.

Igor Bišćan promijenio je strukturu momčadi u odnosu na utakmicu protiv Genta, u utakmici protiv Intera prednost su očekivano dobili igrači kojima je nadigravanje s loptom u nogama prirodnije od trčanja bez lopte.

Međutim, umjesto da je u igrača Rijeke prevladala želja za opuštenim nadigravanjem protiv najslabije momčadi u ligi, prevladala je nervoza kakva odavno nije viđena na Rujevici.

Da su barem igrači Rijeke bili tako nervozni prošli četvrtak, ne bi se igrači Genta onako šetali Rujevicom...

Sudac Čuljak uklopio se u destruktivno ozračje, potpuno se pogubio u prosuđivanju inteziteta u duelima, što je još više dignulo tenzije.

Između ostalog, u 42. minuti Čuljak nije dosudio kazneni udarac nakon što je Mlinar nespretno zahvatio Tomečaka po nozi u kaznenom prostoru.

Jasno da je gostima odgovarala nervoza u momčadi Rijeke koja je teško upostavljala protok lopte u zadnjoj trećini.

Zapravo je momčad Intera bila sigurna sve dok je boravila u svojoj trećini.

Čim je izašla, primila je pogodak u 31. minuti.

Murić je sjajno gurnuo okomitu loptu kroz dvije linije, Gorgon je pravododno po sredini pobjegao stoperima Intera, zaobišao Matkovića i poentirao - 1:1.

U 41. minuti Iglesias je mogao kazniti Matkovićevu pogrešku, vratar Intera nespretno je odbio loptu nakon ubačaja zdesna, a Brazilac je iz zatvorene pozicije promašio.

Bila je to najbolja riječka prilika do odmora.

Odmor je dobro došao da negativne misli ostanu u svlačionicama.

Na teren je u drugom dijelu izašla momčad Rijeke koja je pokazala kako na postavljene obrane igraju igrači kada ne postoji ama baš nikakav koncept igre!

Zbog poštovanja prema igračima Rijeke među kojima ima igrača iz šampionske generacije, izvještaj drugoga dijela treba svesti na faktografiju.

U 84. minuti Acosty je stjecajem okolnosti ostao sam na 7 metara i loptu poslao u vratnicu, u 94. minuti Acosty je s 11 metara loptu poslao preko vratiju.

Mogla je Rijeka postići pogodak iz dvije prilike koje su se dogodile kroz stihijski pritisak, a mogao je na drugoj strani Postonjski u 74. minuti postati strijelac da Prskalo nije skrenuo loptu.

Mogao se trener Igor Bišćan još jednom sakriti iza rezultata, ali se nakon ovakve utakmice više ne može skrivati iza priča da nema dovoljno kvalitetnih igrača.