Rijeka preokrenula rezultat protiv Lokomotive

Subota, 04. ožujka 2017. 18:57 Napisao/la  SC

Utakmica 23. kola: Rijeka - Lokomotiva 2:1

Strijelci: 0:1 Čorić (35), 1:1 Bradarić (41), 2:1 Gorgon (57)

Žuti kartoni: Rožman (15), Grezda (19), Doležal (41), Vešović (41), Oluić (47), Capan (50), Kolinger (60)

RIJEKA: Prskalo 6,5, Ristovski 7 (75 Martić -), Elez 6,5, Kulušić 6, Zuta 6, Bradarić 6,5, Mišić 6, Andrijašević 6, Vešović 6, Gorgon 6,5 (89 Maleš -), Gavranović 6 (66 Bezjak -)

LOKOMOTIVA: Šemper 6,  Kolinger 6, Majstorović 6, Rrahmani 6, Capan 6 (77 Mihaljević -), Oluić 5,5, Rožman 5,5,  Majer 5,5 (56 Ivanušec ), Ćorić 6, Doležal 5,5, Grezda 5,5

Nogometaši Rijeke ostvarili su pobjedu protiv Lokomotive načinom kojega protežiraju stabilne momčadi, kada igra nije na očekivanoj razini.

Ostavila je organizirana momčad Lokomotive dobar dojam, ali ne toliko dobar da bi pobjeda Rijeke postala upitna više od šest minuta, koliko je trajalo vodstvo gostiju.

Trener Lokomotive Mario Tokić očekivano se zatvorio s trojicom stopera u zadnjoj liniji, nitko ne Rujevici ne želi riskirati više nego što nalaže nužnost.

Svima je najvažnije prvih petnaestak minuta održati nulu na semaforu...

Riječka momčad u očekivanom sastavu nije počela igrati očekivano rezolutno u duelima i brzo u protoku lopte, pa je gostujuća obrana relativno lako održavala nulu na početku utakmice.

U 12. minuti prva riječka prilika propala je u neobičnim okolnostima: Andrijašević je sam ostao na daljnjoj vratnici, njegov udarac s 8 metara blokirao je natrčali Gavranović.

Nije riječka momčad bila na uobičajenoj razini u završnici, dvije okomite lopte (Gavranović 24, Andrijašević 26) i dvije (polu)prilike nisu karakterične za igru Rijeke.

Pozitivni rezultat i podnošljivi riječki pritisak održavali su momčad Lokomotive u utakmici sve do 35. minute, kada su gosti poveli.

Ubacio je Capan zdesna, Kulušić je zakasnio, Čorić je ispred riječkog stopera s 8 metara skrenuo loptu u daljnji kut -  0:1.

Šok na Rujevici nije dugo trajao.

U 37. minuti Andrijašević je iskosa pokušao svladati spremnog Šempera prije nego što je Rijeka izjednačila.

U 41. minuti Ristovski je ubacio s poludistance, a Bradarić postigao pogodak kakve igrači poput njega postižu jednom u pet godina, uključući treninge.

Dočekao je Bradarić loptu iskosa na lijevoj strani kaznenog prostora i onda udarcem glavom s mjesta loptu u neuhvatljivom luku poslao u suprotni kut - 1:1.

Ovo je definitvno riječka sezona, efektan pogodak dogodio se više kao nagrada za pristup nego za nastup.

U drugom dijelu Rijeka je nešto odlučnije počela misiju preokret.

Drugi put ove sezone nakon utakmice u Gradskom vrtu riječka momčad vratila se pobjedama u drugom poluvremenu.

Razigrao se Ristovski, lakoćom je makedonski reprezentativac na desnoj strani počeo stvarati višak.

U 54. minuti Ristovski je prošao, točno proigrao Gorgona udarac kojega je blokirao Majstorović.

U 57. minuti Ristovski je ponovo pobjegao desnom stranom, stigao je do korner-linije, Gorgon se otvorio na prvoj vratnici prije nego što je zahvatio idealno vraćenu loptu koju je skrenuo u mrežu - 2:1.

Koliko je kombinacija Ristovski - Gorgon bila lucidna ukazuje da su petorica igrača Lokomotive ostali u raskoraku na relativno malom prostoru.

Na snagu se ionako nije moglo s obzirom na agresivnu duel-igru gostiju, koji su dobili šest žutih kartona.

U zadnjih pola sata riječka je momčad utakmicu privela kraju bez pretjeranih ambicija.

Lokomotiva se oprezno otvorila, pokušao je Tokić preseliti težište igre na riječku polovicu, ali je riječki blok bio prečvrst.