MAXtv PRVA LIGA

Marko Vešović u 87. minuti pogodio za slavlje

Nedjelja, 19. ožujka 2017. 18:52 Napisao/la  Igor Vranić

Utakmica 25. kola: Rijeka - Slaven Belupo 3:2. Rijeka pobijedila u neizvjesnoj utakmici do zadnjih trenutaka

MAxtv Prva liga - 25. kolo

RIJEKA - SLAVEN BELUPO 3:2

Stadion na Rujevici. Gledatelja: 5300

Sudac: Fran Jović (Zagreb) 7

Strijelci: 0:1 Tadić (14), 1:1 Andrijašević (34), 2:1 Jovičić (51-ag), 2:2 Heber (72), 3:2 Vešović (87)

Žuti kartoni: Vešović (53), Šofranac (68), Katić (90+2)

RIJEKA: Prskalo 6, Ristovski 6, Kulušić 6, Elez 6 (55 Šofranac 6), Zuta 6,5, Bradarić 6, Mišić 6,5, Andrijašević 6,5, Vešović 6,5, Bezjak  6 (82 Matei -), Gavranović 6 (57 Gorgon 6)

SLAVEN BELUPO: Blažević 5,5, Purić 6, Jovičić 5,5, Katić 6, Aliti 6, Burić 6, Stevanović 6, Bouadla 6 (55 Ivanovski ), Christensen 6 (70 Barić -), Heber 6 (82 Melnjak -), Tadić 6

U 87. minuti Marko Vešović podignuo je publiku na Rujevici na noge.

Oko 5000 ljudi svjedočilo je snažnom i preciznom udarcu s ruba kaznenog prostora, lopta je završila let u mreži uz bližu Blaževićevu vratnicu - 3:2.

Rijeka je Vešovićevim pogotkom pobijedila Slaven Belupo i zadržala prednost ispred Dinama, iako je neizvjesnost trajala do zadnjih trenutaka utakmice.

U 91. minuti Tadić je u padu glavom loptu poslao u gredu iznad Prskala, zanijemile su tribine nekoliko minuta prije nego što je počelo slavlje navijača i igrača Rijeke.

Nije počelo kao što su domaći navijači očekivali.

Očito ni Matjaž Kek nije očekivao da će Željko Kopić tako dobro zatvoriti prilaze Blaževiću.

Posebice na desnom riječkom boku, gdje su se četvorica gostujućih igrača izmjenjivali u klasičnom trokutu i pokrivali prostor oko Vešovića i Ristovskog.

Zna se koliko Rijeka u napadu ovisi o učinku desne strane.

Mogao je gostujući trener slagati taktiku kakvu god želi i ništa ne bi napravio da igrači Slavena Belupa pola sata nisu djelovali brže i jače u duelima.

Kada uđeš u utakmicu kao riječka momčad, obično se dogodi 14. minuta.

Tadić je pobjegao okomito od centra, ali ne tako da Elez ne bi kontrolirao situaciju na ulasku u kazneni prostor.

U odsutnom trenutku riječki stoper izgubio je orijentaciju, Tadiću se lopta idealno odbila u trk, ispred njega ostao je samo Prskalo.

Nekadašnji napadač Rijeke nije imao problema gurnuti loptu u mrežu - 0:1.

Nije baš uslijedila očekivana reakcija Rijeke.

Unatoč pozitivnom ozračju na tribinama, riječka momčad nije uspijevala pronaći mirnoću u pas-igri.

Previše tehničkih pogrešaka, posebice u završnici, kidale su niti igre koja ove sezone krasi riječku momčad.

Najbolji primjer je Bezjakovo (32) primanje lopte pokraj istrčalog Blaževića, mali je korak od rutinske do šeprtljave reakcije u izglednoj prilici za pogodak.

Gavranovićev (26) udarac s 15 metara (Blažević brani) i Andrijaševićev (27) pokušaj glavom bili su više posljedica pritiska nego dotjerane  igre.

Srećom, Rijeka ove sezone ima igrača koji radi razliku na semaforu u trenucima kada razlike na terenu nisu velike.

U 34. minuti Zuta je ubacio desnom nogom s lijevog boka, ništa posebno opasno nije bilo u ubačaju na postavljenu obranu gostiju...

Andrijašević je osjetio svoj trenutak, pravodobno je ušao u prazni prostor i glavom loptu skrenuo u mrežu - 1:1.

Počeli su igrači Rijeke nešto lakše disati nakon pogotka, podignuli su ritam i agresivnost, ali noge su i dalje bile teške u presudnim trenucima.

U 42. minuti Bezjak nije dobro primio loptu ispred natrčalog Zute, koji je bio u izglednoj poziciji.

U 45. minuti Gavranović je nekako uspio proći dvojicu braniča, ali nije imao snage za opasniji udarac s 14 metara.

Drugi dio počeo je u skladu s očekivanjima na početku utakmice.

U 51. minuti Mišić je desnom nogom ubacio s lijevog boka, Jovičić je glavom loptu skrenuo u vlastitu mrežu - 2:1.

Nakon vodećeg pogotka izostala je goropadna reakcija Rijeke, koja nije pokazala da želi dotući protivnika.

Utakmica je ušla u kontrolirano razdoblje bez rizika, što je gostima omogućilo da se priberu i okomitim loptama počnu ulaziti na domaću polovicu.

Iz takve se akcije dogodio ubačaj iz kuta u 72. minuti.

Burić je loptu nogom prebacio na drugu vratnicu, gdje je s loptom u prazna vrata praktično utrčao Heber - 2:2.

Počela je riječka jurnjava za pobjedom kroz pritisak.

Tečnosti u protoku lopte nije bilo što znači da se moralo dogoditi nešto nepredvidljivo.