UTAKMICA 1/8 FINALA KUPA

Rijeka pobijedila Čolakovim pogotkom u 94. minuti

Srijeda, 31. listopada 2018. 21:23 Napisao/la  SC

Varaždin - Rijeka 1:2. Igrači se nisu imali razloga previše veseliti nakon pobjede, ovakvom igrom ove sezone ne mogu daleko stići ni u kupu, ni u prvenstvu

Antonio Čolak

Utakmica 1/8 kupa

VARAŽDIN - RIJEKA 1:2

Stadiona Varaždin. Gledatelja: 3000

Sudac: Ivan Vučković (Zagreb) 5,5

Strijelci: 0:1 Puljić (3), 1:1 Benko (27), 1:2 Čolak (90+4)

Žuti kartoni: Puljić (36), Acosty (75), Heber (81), Lončar (90+2)

VARAŽDIN: Mrmić 6, Stolnik 5,5, Senić 6, Čelić 5,5, Perković 5,5 (75 Ayodeji), Jertec 6, Golubar 6, Sačer 5,5 (65 Vuk), Kolarić 5, (89 Težak), Glavica 5, Benko 6

RIJEKA: Sluga 5,5, Raspopović 6, Punčec 6, Escoval 6, Mamić 5,5, Capan 5,5 (77 Pavičić -), Lončar 5,5, Heber 5,5, Acosty 5,5 (78 Čolak -), Kvržić 5,5, Puljić 6 (65 Gorgon -)

Rijeka se plasirala u četvrttfinale pogotkom Antonija Čolaka u 94. minuti utakmice u Varaždinu.

U zadnjoj minuti sudačke nadoknade Rijeka je izvela udarac iz kuta, kratko dodavanje prethodilo je ubačaju, Čolak je visoko skočio u ravni prve vratnice i glavom loptu u visokom luku poslao u suprotni kut - 1:2.

Igor Bišćan utakmicu je počeo u potpuno drugačijem sastavu nego u Splitu, u početnoj postavi igrali su samo Heber, Escoval i Sluga.

Što je Bišćan time htio postići u tako važnoj utakmici teško je dokučiti, dobro je za trenera da je ovako završilo.

Bišćana za sada maze rezultati!

A igrači se nisu imali razloga previše veseliti nakon  pobjede, ovakvom igrom ove sezone ne mogu daleko stići ni u kupu, ni u prvenstvu!

Ni s Bišćanom, ni s bilo kojim drugim trenerom!

Već u 3. minuti stvoreni su idealni uvjeti za neopterećenu igru momčadi kojoj su navijači na početku sezone vikali "šampioni, šampioni".

Puljić je ušao na zadnju liniju nepostavljene obrane domaćina, Kvržić je precizno odigrao za strijelca koji je sa 17 metara zdesna efektno loptu poslao preko Mrmića u suprotni kut - 0:1.

Nije bio boljega stimulansa za mirni ulazak u utakmicu protiv drugoligaša, koji je veći dio utakmice očekivano proveo u svojoj trećini.

Pokušala je riječka momčad kroz pas-igru stvoriti višak u završnici, ali su vrlo brzo na vidjelo izašli poznati problemi u igri na postavljene obrane.

Spori protok lopte i kvalitativni deficit u igri "jedan na jedan" uočljiv je čak i kada Rijeka igra protiv drugoligaša.

Da je Varaždin ipak nižerazredna momčad pokazala je ničim izazvana pogreška u 20. minuti, kada je zadnja linija Varaždina darovala loptu Puljiću na sredini igrališta.

Heber je iskoristio trenutak domaće nepažnje, ušao u prazni prostor između dvojice središnjih braniča, Puljić je pravodobno gurnuo loptu, Heber je istrčao sam ispred Mrmića i s 15 metara loptu poslao pokraj vratiju.

Takvi promašaji obično bivaju kažnjeni!

U 25. minuti Lončar je prema sudačkoj procjeni igrao rukom!

Ako jest, igrao je rukom u kaznenom prostoru, ali je sudac pokazao na slobodni udarac s ruba kaznenog prostora.

Leon Benko snažnim udarcem loptu je poslao u mrežu pokraj "živog zida" i Sluge - 1:1.

Pogodak je odmah podignuo razinu agresivnosti domaće momčadi i izazvao očekivano reakciju mentalno nestabilne riječke momčadi koja je izgubila mirnoću.

U 36. minuti Varaždin je stvorio veliku priliku, Golubar je po sredini kaznenog prostora prošao pokraj nekoliko igrača Rijeke isključivo na snagu, gurnuo loptu desno Sačeru, koji je povratno odigrao tako da je Golubar promašio loptu na petercu...

Tek su pred kraj prvoga poluvremena Riječani opet ostvarili razdoblje kontinuiranog napada koje je rezultiralo jedinom donekle izrađenom prilikom gostiju na cijeloj utakmici.

Lončar je uspio primiti loptu u okretu na 14 metara, ali tehnički nije dobro izveo udarac.

Sve ono što je Rijeka u drugom dijelu utakmice protiv drugoligaša pokazala može se opisati dvjema riječima: jad i čemer!

U 52. minuti lopta se slučajno odbila u Heberovu petu, napadač Rijeke stajao je na 7 metara od Mrmića i nije mogao ništa konkretno učiniti.

To je sve što je riječka momčad uspjela napraviti kroz spori protok lopte u širinu, bez ijednog okomitog proigravanja na postavljenu varaždinsku obranu.

Obrana varaždinskog drugoligaša nije morala trpjeti čak ni fizički pritisak donedavno jedne od najmoćnijih momčadi u državi.

Na drugoj strani riječka obrana djeluje još uvijek dovoljno moćno da bi napadači jedne drugoligaške momčadi mogli stvarati ozbiljne probleme.

Posebice uz uočljivo naklonjeno suđenje.