Hoće li protiv Cibalije igrati momčad Rijeke koja je igrala prvo ili drugo poluvrijeme protiv AEK-a?

Petak, 24. studenog 2017. 09:33 Napisao/la  Igor Vranić

Ova godina ostaje upamćena kao prva u kojoj je Rijeka osvojila dvostruku krunu, korektno odigrala play-off Lige prvaka i ostavila solidan dojam u Europskoj ligi

Mario Gavranović zapaženo je odigrao  još jednu europsku utakmicu

Rijeka se oprostila od Europske lige neodlučenim rezultatom (2:2) u Ateni, preostalo je u zadnjem kolu Skupine D na Rujevici (7. prosinca) odigrati revijalnu utakmicu protiv Milana.

Utakmica protiv europskog velikana svojevrsna je nagrada na kraju najuspješnije kalendarske godine u klupskoj povijesti, 2017. godina ostaje upamćena kao prva i jedina u kojoj je Rijeka osvojila dvostruku krunu, korektno odigrala play-off Lige prvaka i ostavila solidan dojam u Europskoj ligi.

Posebno su dojmljivi bili nastupi u Milanu, Beču i Ateni, u trima gostujućim utakmicama Rijeka je postignula čak 7 pogodaka i osvojila sva 4 boda.

Iako su u dvama porazima na Rujevici (AEK 1:2, Austria 1:4) u Europskoj ligi igrači pred svojima navijačima iskazali atipične slabosti, krajem godine ukupni dojam kvari šest poraza u HNL-u.

A prvi dio sezone još nije gotov, do kraja kalendarske godine Rijeka mora odigrati četiri utakmice u HNL-u i jednu u četvrtfinalu Kupa (Inter u Zaprešiću).

Rijeka u nedjelju igra u Vinkovcima, nakon toga predstoje tri domaće utakmice (Hajduk, S. Belupo, Lokomotiva), a Rujevica ove sezone više nije presudna prednost.

Prvi domaći poraz otkada se nogomet igra na Rujevici dogodio se 11. kolovoza u 5. kolu HNL-a (Dinamo 0:2).

Desetak dana kasnije, 22. kolovoza, Olympiakos je u play-offu Lige prvaka prvi pobijedio (1:0) Rijeku u jednoj domaćoj europskoj utakmici otkada je trener Matjaž Kek.

Otprilike do uzvratne utakmice protiv Olympiakosa Kek je održavao visoke natjecateljske tenzije iz prošle sezone, izazov Lige prvaka brzo je mentalno rekuperirao igrače nakon proslave titule prvaka.

Negdje od utakmice protiv Olympiakosa pale su tenzije, nakon što je ostvaren cilj u Europi zaredali su negativni rezultati u HNL-u.

Čim su igrači izgubili vjeru da mogu obraniti titulu prvaka, izgubili su samopouzdanje u HNL-u, pojavio se strah od poraza na Rujevici, motive su očigledno pronalazili jedino u utakmicama u Milanu, Beču, Ateni...

Kvaliteta nije mogla biti sporna od početka sezone budući da su u početnoj postavi protiv AEK-a u Ateni istrčala samo dvojica igrača (Pavičić, Acosty) koji nisu igrali prošle sezone.

U prvom poluvremenu utakmice u Ateni igrala je momčad čiji kapaciteti sežu otprilike do play-off Lige prvaka da bi u drugom poluvremenu momčad iskazala slabosti zbog kojih Kek uoči gostovanja u Vinkovcima mora strahovati.

Ni Kek ne zna hoće li protiv Cibalije igrati momčad Rijeke koja je igrala prvo ili drugo poluvrijeme protiv AEK-a.