Četvrtak, 23. studenog 2017. 23:10 Napisao/la  SC

Utakmica 5. kola: AEK - Rijeka 2:2. Bijeli vodili 0:2

Araujo je ovako postigao pogodak u sudačkoj nadoknadi

Strijelci: 0:1 Gorgon (8), 0:2 Gorgon (26), 1:2 Araujo (45+2), 2:2 Lazaros (55)

Žuti kartoni: Gorgon (19), Maleš (23), Acosty (66), Gavranović (80),

AEK: Anestis 5,5, Galo 5,5 (30 Livaja 7), Vranješ 6, Čigrinskij 6, Lopes 6, Galanopoulos 6 (67 Kone -), Simoes 6, Bakakis 6, Lazaros 6,5 (85 Rodriguez -), Araujo 6,5, Bakasetas 6

RIJEKA: Prskalo 6, Vešović 6, Župarić 6, Elez 5,5, Zuta 6, Maleš 6, Bradarić 6,5, Pavičić 6,5 (90+2 Črnic -), Acosty 6 (69 Kvržić -), Gorgon 7, Gavranović 6,5 (81 Puljić -)

Nogometaši Rijeke osvojili su bod u Ateni odigravši 2:2 protiv AEK-a u utakmici tijekom koje je riječka momčad pokazala lice i naličje ove sezone.

U prvom dijelu momčad Rijeke igrom je podsjetila na najbolja izdanja u europskim utakmicama na početku sezone, u nastavku utakmice ista momčad kao da se prepustila sudbini.

Na kraju je ispalo dobro iako je počelo toliko dobro da riječka momčad ima za čime žaliti.

U 4. minuti Bradarić je idealno proigrao Vešovića, koji je pobjegao Lopesu, ušao u kazneni prostor i tehnički pogriješio kada je trebao odigrati Gavranoviću.

Propala je velika prilika koja spada u kategoriju perfektno izrađenih do zadnjeg poteza, prva akcija naslutila je kako će Rijeka igrati većim dijelom prvoga poluvremena.

U 8. minuti Pavičić je ubacio iz kuta, Acosty je nadskočio obranu domaćina u ravni prve vratnice, glavom okrznuo loptu, Gorgon je utrčao u pravom trenutku i glavom skrenuo loptu u mrežu - 0:1.

Rani pogodak oslobodio je psihološkog pritiska igrače Rijeke, kojima je odgovarao način na koji se postavila domaća momčad.

Stala je obrana AEK-a dovoljno visoko da bi praktično svaka riječka transformacija bila potencijalno opasna po vratara Anestisa.

S druge strane riječka je momčad prvih pola sata izgledala najbolje ove sezone u Europi: čvrsto i plitko u bloku, brzo i precizno u (polu)kontrama.

Najbolje je Rijeka izgledala u prekidima.

U 16. minuti Pavčić je ubacio iz kuta, Župarić je s 11 metara glavom loptu poslao u gredu.

Milan - Austria 5:1 (Rodriguez 27, A. Silva 36, 70, Cutrone 42, 90+3/Monschein 21)
Poredak: Milan 11, AEK 7, Rijeka 4, Austria 4
U 20. minuti opet se zatresao okvir domaćih vratiju, raspoloženi Gorgon zaljuljao je Gala na lijevoj strani i loptu s 20 metara prizemno poslao u bližu vratnicu.

U 25. minuti Pavičić je iz udarcem kuta pogodio Acostyja, koji sa 6 metara nije glavom uspio loptu poslati u mrežu iako je situacija izgledala kao na treningu.

U 26. minuti Vranješ je u zračnom duelu s Gavranovićem loptu glavom vratio u prostor između dvojice središnjih braniča.

Gorgon je osjetio trenutak, ušao u prostor između Gala i Čigrinskija i udarcem s ruba kaznenog prostora prevario Anestisa - 0:2.

Izvanrednih riječkih pola sata prekinuto je trener Jimenez, koji je u 30. minuti u igru poslao Livaju i time počeo stvarati pritisak na obranu Rijeke.

U 36. minuti sudac Gestranius očigledno je oštetio AEK.

Elez je neoprezno dopustio da mu Araujo uđe u prostor koji je gradio tijelom, nespretno je udario po nozi domaćeg napadača u kaznenom prostoru, sudac nije reagirao.

Počela je domaća momčad sve više boraviti u trećini gostiju, ali je u 39. minuti još jedna riječka kontra izgledala vrlo obećavajuće.

Nažalost, Gavranović je izgubio ravnotežu u pokušaju da prođe vratara  Anestisa, duel je izgledao nespretno za Rijeku, sretno za AEK.

I onda se dogodila pogreška koja kao da je poremetila balans riječke momčadi u nastavku susreta.

U sudačkoj nadoknadi prvoga dijela  Lopes je ubacio s poludistance u riječki peterac.

Župarić i Elez po tko zna koji put ove sezone nisu zatvorili prostor ispred Prskala, Araujo je loptu s dva metra gurnuo u mrežu - 1:2.

U drugom dijelu na Olimpijski stadiona istrčala je neka druga riječka momčad.

Nestalo je goropadnosti u transformaciji i agresivnosti u duelima, AEK je potpuno preuzeo kontrolu nad utakmicom.

U 55. minuti Prskalo je istrčao na ubačaj, u duelu boksovao loptu točno na glavu Lazarosa, koji nije imao problema udarcem zatresti nebranjenu mrežu - 2:2.

U 62. minuti Araujo je nadskočio Zutu na drugoj vratnici i glavom loptu poslao u mrežu, sudac je poništio pogodak zbog dvojbenog prekršaja domaćeg napadača.

U 63. minuti Livaja je uspio izmaknuti pažnji riječkih braniča, Prskalo je uklizao i natjerao napadača AEK-a na pogrešku.

Izdušila se domaća momčad u početnom pritisku, fizički pad AEK-a riječka momčad nije iskoristila da bi učinila nešto konkretnije u napadu, ali je barem obrana odahnula.

Opasno je bilo jedino kada bi Livaja primio loptu.

Do kraja utakmice AEK ništa konrektno nije napravio sve do 89. minute, kada je Araujo kaznenom prostoru napucao Eleza, primio odbijenu loptu, istrčao ispred Prskala i pogodio gredu.

Bila bi sportska nepravda da je Rijeka izgubila utakmicu nakon svega što je promašila u prvih pola sata.