Trening-utakmica: Rijeka II remizirala s Pomorcem, Alispahić dvostruki strijelac

Srijeda, 15. listopada 2014. 13:02 Napisao  Patrik Mršnik

Trening-utakmica: Rijeka II - Pomorac 2:2.    Dobar je osjećaj ponovno biti u kadru. Ovog tjedna razgovaram s ljudima u klubu oko mog statusa, ambicije su da nastavim igrati, kaže Alispahić

Trebalo se igrati na Kostreni, no kiša i blatnjav teren to nisu dopustili. U trenucima kada momčad Pomorca broji doslovno zadnje sate do stupanja na snagu suspenzije od strane Hrvatskog nogometnog saveza zbog nepodmirenih troškova kotizacije i natjecanja, na igralištu Roberta Komena susreli su se s drugom ekipom Rijeke. Igrači Renata Pilipovića pripremaju se za ogled protiv Samobora ovog vikenda, a kako kažu, Pomorac je jedina momčad koja je slobodna u ovom terminu.

S druge strane riječkog prstena vlada konfuzija. Momčad i dalje vodi Damir Rubčić, iako neformalno, bez licence. Ni on zna hoće li klub dočekati utakmicu u Imotskom ili će se zbog financijskog utega ugasiti. Igrači su mu i dalje vjerni, iako ni sami ne znaju što nosi sutrašnjica.

Inače, na Podmurvicama se mogla vidjeti zanimljiva utakmica. Po dva pogotka zabile su obje momčadi, a svoju je formu i to već u prvih dvadeset i pet minuta susreta s dva pogotka nagovjestio je povratnik u momčad Mehmed Alispahić. Potpisuje oba gola, dok su Pomorci poveli preko Bjelanovića u šestoj minuti, a izjednačili golom Janjuševića, šest minuta prije kraja.

- Dečki su me zaista dobro prihvatili, rade jako, a ja se s time mogu nositi. Dobar je osjećaj ponovno biti u kadru. Ovog tjedna razgovaram s ljudima u klubu oko mog statusa, ambicije su da nastavim igrati, vidjet ćemo, rekao je Alispahić nakon utakmice.

Vratio se u momčad i Drago Gabrić, odigrao je drugo poluvrijeme i time se stavio na raspolaganje Pilipoviću za daljnje obveze. Uz igrače iz Kekove svlačionice koji igraju manje, dvojac povratnika dobro će doći Plipoviću. Igralo bi tu i još poneko ime iz prve momčadi da na rasporedu nije bila kup-utakmica u Sisku.

Prijateljska utakmica: Rijeka II - Pomorac 2:2 (Alispahić 14, 21/Bjelanović 6, Janjušević 84)

RIJEKA 2: Raspor, Vidas, Mršić, Batinić, Furijan, Klapan, Kokorović, Alispahić, Budan, Filipović, Marcijuš. Još su igrali: Gabrić, Fumić, A. Zec

POMORAC: Berković, Bilobrk,  Bjelkanović, Načinović, Damiš, Kurilić,  Muminović, Jovanović,  Matošević, Janjušević, Bjelanović. Još su igrali: Torbarina, Grujević, Žarković