DRUGA HNL

Hrvatski dragovoljac slavio u Žuknici

Nedjelja, 12. listopada 2014. 17:06 Napisao  Patrik Mršnik

Utakmica 11. kola: Pomorac - Hrvatski dragovoljac 0:3. Nastavlja se kostrenska agonija

Druga HNL - 11. kolo

POMORAC - HRVATSKI DRAGOVOLJAC 0:3

Stadion Žuknica. Gledatelja 150.

Sudac: Tino Krečak (Velika Gorica) 6

Strijelci: 0:1 Komorski (19) 0:2 Kendeš (25) 0:3 Poredski (39)

Žuti kartoni: Damiš, Kurilić, Matošević (Pomorac)

Crveni karton: Lesjak (55, namjerno igranje rukom)

POMORAC: Berković 5,  Grujević 5, Bjelkanović 6, Načinović 6,  Antić 5, Damiš 5 (57 Kurilić 5,5),  Matošević 6, Bilobrk 6, Nuredini 5 (77 Žarković -), Janjušević 5 (57 Jovanović 5), Bjelanović 5,5

HRVATSKI DRAGOVOLJAC: Pušeljić 6,5, Pejić 5,5, Batarelo 6,5 (77 Štefanac -), Eller 6, Komorski 6,5, Majstorović 5 (57 Mršić 5,5), Kendeš 6, Zlatar 5,5, Lesjak 5, Meglaj 5,5, Poredski 6,5,

Agonija Pomorca se nastavlja. Iako su primili čak pet puta manje pogodaka u odnosu na utakmicu koju su odigrali protiv Rudeša, upisali su momci iz Kostrene deseti poraz u prvenstvu. Kroz Žuknicu je neokrznut prošao Hrvatski dragovoljac, bivši je prvoligaš triput zabio u utakmici u kojoj nogomet ponovno nije bio na prvom mjestu.

Unatoč činjenici da su igrači iz štrajka ponovno nastupili i dalje se pričalo o stvarima 'iz ureda'. Netom prije utakmice ustanovljeno je da su papiri Sanina Muminovića netragom nestali, stoga nije mogao nastupiti na utakmici. Na tribinama je sjedio i Dražen Pilčić, igrač koji nije htio zaigrati niti nakon Petričevićeva odlaska iz kluba. Njegovi će papiri, kažu u klubu, biti spremni u ponedjeljak, kada bi Pilčić trebao odvagnuti o nastavku njegove karijere.

Sportski dio priče golovima su zaokružili Komorski, Kendeš i Poredski. Bivši stoper Lokomotive zabio je nakon pogreške Berkovića pri procjeni putanje lopte u 19. minuti - 0:1. Šest minuta kasnije u strijelce se upisao Kendeš, nakon što ga je u kaznenom prostoru loptom darivao Grujević - 0:2. Točku na i stavio je Poredski u 39. minuti vrlo efektnim udarcem s 25 metara po kojemu je lopta preletjela Berkovića - 0:3.

Rezultati 11. kola: Gorica - Dugopolje 0:0, Bistra - Lučko 2:1, Segesta - Sesvete 4:3, Rudeš - Inter 1:2. Srijeda: Cibalia - Imotski

Pomorci su najbliže počasnom pogotku bili u 70. minuti, kada je Bjelanović nakon kornera pucao glavom i pogodio vratnicu Pušeljićeva gola. Naznake napretka u igri domaći su krenuli iskazivati u završnici, nedostajao je kvalitetan zadnji potez da se mreža protivnika Kostrenjana zatrese tek četvrti put u jedanaest kola. Stativu je u 85. pogodio i Kurilić, ali nije ušlo....

Pomorci su nakon prvog sučevog zvižduka klekniuli na travu i time obilježili prvih deset sekundi utakmice u koju su ponovno ušli bez službenih osoba na klupi. Trenersku licencu i dalje nema Damir Rubčić pa je pet igrača na klupi za pričuve sjedilo bez igdje ikoga.

Prvi je dio prvenstva neslavno završen, za momčad iz Žuknice ponovo  slijedi domaći ogled protiv Imotskog.