LIGA PRVAKA

Primorje pobijedio Crvenu zvezdu u Beogradu

Srijeda, 29. listopada 2014. 20:21 Napisao/la  Patrik Mršnik izvještava iz Beograda

Prva kvalifikacijska utakmica: Crvena zvezda - Primorje 11:14 (2:2, 2:3, 5:4, 2:5)

Liga prvaka - Prva utakmica trećeg kruga kvalifikacija

CRVENA ZVEZDA - PRIMORJE EB 11:14 (2:2, 2:3, 5:4, 2:5)

Bazen Tašmajdan, Beograd. Gledatelja 1000.

Suci: Adrian Alexandrescu (Rumunjska) i Alessandro Severo (Italija). Delegat: Andrej Konstantinov (Bugarska)

CRVENA ZVEZDA:Šefik, S. Rašović 2, Drašković 1, Dimitrijević, Tomašević, Eškert, Bijelić 1, V. Rašović 1, Ranđelović 1, Njegovan 1, Rackov, Obradović 4, Draksimović

PRIMORJE EB: Vićan, Burić, Radu 5, Krapić, Rakovac, Sukno 3, Muslim 2, Petrović 1, Buljubašić, Elez, Šetka 2, Xavi Garcia 1, Lazović

Igrač više: Crvena zvezda 11 (5) Primorje EB 11 (7)

Peterci: Crvena zvezda - (-) Primorje EB - (-)

Tri isključenja: Drašković (26) Burić (30) Obradović (31)

Isključenje s pravom zamjene: Tomašević (26) Šetka (26)

Vaterpolisti Primorja s uspjehom su apsolvirali novo teško gostovanje u Beogradu. Na Tašmajdanu koji je bio solidno ispunjen uz nekoliko bučnih mahova koje su proizveli domaći navijači nije bilo nimalo jednostavno, no ostvarena je kapitalna pobjeda uoči uzvrata koji će se za dva tjedna odigrati u Rijeci. Utakmica je mogla biti prelomljena ranije no što je bila s riječke strane, no mogla je na koncu biti i potpuno poravnata da se nije probudio Petar Muslim i s dva gola u završnici donio Primorju prednost.

Krenulo se čvrsto, granitno su djelovale obje obrane, nije izgledalo da će na cijelom susretu pasti čak dvadeset i pet pogodaka. Primorjaši su poveli golom Sukna nakon nepune četiri minute igre, a na isključenje Xavija Garcije poravnao je Bijelić. Radu i Njegovan postavljaju konačan rezultat prvog perioda, u igri u kojoj je Primorje dominiralo na poziciji centra koja će mu nedugo zatim donijeti prvu seriju kojom je Tašmajdan utišan. Naime, U 13. je minuti susreta rezultat bio 5:2, zabijali su Xavi, Radu i Šetka, a Zvezda je izgledala izgubljeno. Radili su izabranici Dejana Savića prekršaje u napadu, a ono što bi uspijevali uputiti prema Vičanovim vratima, riječki bi čuvar mreže branio ili bi pak obrana blokirala relativno bezopasne pokušaje domaćih vaterpolista.

Događa se zatim prvo blago opuštanje u redovima riječke momčadi. Zvezda diže ritam u obrani, postavlja se dublje pred vratima dobro raspoloženog Šefika koji je u završnici prvog poluvremena zamijenio uloge s Vićanom i do velikog odmora sakupio dosta obrana. Pomagale su mu Xavijeve i Burićeve pogođene vratnice, rezultat je uskoro ponovno bio u egalu. Na poluvrijeme se otišlo s 5:4, Rašović iz velike daljine odnosno Drašković zabijaju za domaću momčad. U nastavku je trebalo proći tek devetnaest sekundi do novog pogotka Cosmina Radua, zabio je potom i Šetka za novo odvajanje na tri pogotka prednosti (7:4). Pogotke potom izmjenjuju Sukno i Ranđelović, sredinom treće četvrtine bilo je vrlo ugodnih 8:6 za Primorje.

Budi se tada Tašmajdan, Zvezda na krilima Viktora Rašovića i Dimitrija Obradovića izjednačuje na 8:8. Riječani su ponovno u periodu od tri minute prosuli prednost od jednako tri golai, a do kraja trećeg perioda zabijaju Radu i Obradović za 9:9. U posljednji period ulazi se golom Antonija Petrovića (9:10), nakon čega frcaju iskre u vodi. Obostrano isključenje s pravom zamjene dobijaju Nikola Tomašević s domaće i Anđelo Šetka s gostujuće strane. Nakon kraćeg prekida Sukno i Radu konačno lome utakmicu. Prednost je za Riječane bila 12:9, mislilo se da je kraj...

Nije tako mislio Dimitrije Obradović, zabio je dva puta za ponovni priključak na 11:12, no utakmicu tada s dva pogotka u odsudnim trenucima lomi Petar Muslim i Riječanima donosi lijepu prednost uoči uzvrata na Kantridi.