U-20 SP: Niko Čubranić trostruki strijelac u porazu na peterce od Crne Gore

Nedjelja, 11. lipnja 2023. 21:00 Napisao/la  SC
Niko Čubranić

HVS je objavio sljedeći izvještaj:

U 2. kolu A skupine Svjetskog prvenstva do 20 godina u Otopeniju (Rumunjska), naši su reprezentativci izgubili slabijim izvođenjem peteraca od Crne Gore 12:14, nakon što je bilo 9:9 po okončanju četiri četvrtine.

Poraz kao i svaki teško padne, a ovaj možda malo teže ako dodamo podatak da su naši mladići dvije i pol minute prije kraja treće četvrtine vodili čak 9:4, čvrsto držali utakmicu pod kontrolom, te smo bili uvjerenja da smo na putu do druge pobjede.

Međutim, tako očito nisu mislili suparnici, doista jaka reprezentacija Crne Gore u čijim je redovima briljirao Marko Mršić.

Ovaj je mladić naime postigao čak 6 golova, s tim da je svih pet zadnjih pogodaka Crnogoraca, dakle od 9:4 do 9:9 upravo on potpisao.

Tako jasno da je onda i proglašen igračem utakmice.

Inače, bilo je sličnog, ali ne baš toliko drastičnog pada u našoj igri i dan ranije protiv Talijana. Tu smo utakmicu uspjeli ipak dobiti, ali sada s 10 minuta bez postignutog gola, te suparnikovim dobitkom zadnje četvrtine 4:0 došli smo tek do raspucavanja peteraca.

Tu se pokazalo dostatnim za pobjedu Crne Gore samo jedna obrana njihovog vratara Radovića koji je ‘skinuo’ udarac Tonija Mozare.

Svi crnogorski izvođači su bili precizni.

U drugoj utakmici 2. kola naše skupine, Španjolska je pobijedila Italiju 10:9, a u sljedećem kolu, u ponedjeljak, 12. lipnja, sastat će se upravo Hrvatska i Španjolska od 17.00 sati.

To će biti vrlo vjerojatno i utakmica za izravan prolazak u četvrtfinale.

Crna Gora je vodeća sa 5 bodova, slijedi Hrvatska s 4, dok Španjolska ima 3 boda manje. Italija je bez boda.

Podsjetimo naime da u natjecanjima pod okriljem World Aquaticsa i u kojima nema remija već se izvode peterci do pobjede, pobjeda u 32 minute donosi 3 boda, pobjeda petercima 2 boda, a poraz petercima 1 bod.

Stoga Hrvatska i ima 4 boda ili bod više od Španjolaca.