U-20 SP: Hrvatski vaterpolisti u osmini finala nakon poraza od Španjolske

Ponedjeljak, 12. lipnja 2023. 20:32 Napisao/la  SC
Igor Hinić
Igor Hinić

HVS je objavio sljedeći izvještaj:

Naši su mladići u 3. kolu A skupine Svjetskog prvenstva u rumunjskom Otopeniju pretrpjeli i drugi poraz. Bolja je bila Španjolska 12:7 koja je tom pobjedom osvojila prvo mjesto u skupini i izravan ulazak u četvrtfinale.
Naša je reprezentacija zauzela treće mjesto, te će morati u eliminacijskom dijelu igrati prvo osminu finala.

Španjolci su ruku na srce bili bolja momčad cijelu utakmicu, te nisu dopustili našim momcima niti jedno vodstvo. Još preciznije, samo su jednom mladi Hrvati izjednačili, u samom otvaranju susreta kada je Prkoča poravnao na 1:1.

Početkom druge četvrtine preko najboljeg pojedinca susreta, Villamayora (4 gola), vaterpolska je Furija prvi put osjetno povela (4:1). Nešto kasnije bilježimo i vodstvo suparnika 5:2. Radić i Zvono su svojim golovima sredinom tog dijela igra, smanjivši na 5:4 vratili nadu, ali nju je lagano ugasio Bargallo iz peterca za 6:4. Rezultat na polovici utakmice.

U trećoj dionici je Španjolska ponovo došla do +3 (7:4 i 8:5). Sedmi je gol ponovo dao Villamayor, a osmi je za Španjolsku ponovo postignut iz peterca.

Međutim, početkom zadnje četvrtine ukazala se prilika za potpuni povratak Hrvatske. Naime, u prvoj minuti zadnje dionice je isključen bez prava zamjene (posebno oštra igra) španjolski reprezentativac Ramon Sesen. Prvo jasno peterac kojeg u gol pretvara Niko Čubranić (8:6), a zatim su slijedile 4 minute igre s brojčanom prednošću. No, takva prednost koliko god u vaterpolu bila značajna, ne mora baš biti i presudna. To sada pokazalo. Istina da je Roberto Radić nakon dvije minute, ponovo iz peterca, smanjio na minimalnih 8:7 za Španjolsku, ali je tu stao hrvatski napad.

Izgubljene lopte u napadu, pa jedan prekršaj u napadu, ali i brzanje, neprecizno dodavanje ili pak s lakoćom oduzimanje lopte od suparnika, sve je to imalo za posljedicu da gola više nismo dali. To kao da je samo još više osokolilo suparnika, dalo mu krila i elana, suprotno psihološki djelovalo na naše igrače, a kada su se brojčane snage u bazenu izjednačile, Španjolska je ‘nagazila’ punom snagom. Čak četiri uzastopna gola u zadnje četiri minute, rezultiralo je visokom pobjedom Španjolaca, 12:7.

Utorak, 13. lipnja je slobodan dan za naše vaterpoliste, a u osmini finala će se u srijedu, 14. ovog mjeseca sučeliti s boljim iz susreta Nizozemska – Japan, koji je na rasporedu u utorak od 17.00 sati.

U drugoj utakmici 3. kola A skupine, Italija je došla do prve pobjede i bodova uopće, svladavši Crnu Goru 9:7.

Konačan poredak skupine A: Španjolska 6, Crna Gora 5, Hrvatska 4, Italija 3.