U-20 SP: Hrvatska poražena u četvrtfinalu od Srbije, završnica i peterci kobni za mlade vaterpoliste

Četvrtak, 15. lipnja 2023. 21:56 Napisao/la  Kristian Sirotich

HVS je objavio sljedeći izvještaj:

Nesretno i nespretno. Tako je Hrvatska nažalost izgubila već gotovo pa dobiveno četvrtfinale Svjetskog prvenstva do 20 godina od Srbije.

Naime, nakon vrlo dobro odigrane prve dvije četvrtine, i odlične treće koju su naši mladići dobili 5:1, Hrvatska je imala uoči zadnje četvrtine prednost 11:7! Za prve tri dionice susreta doista ne bi mogli navesti niti jedan lošiji trenutak. Od obrane do napada. Hrvatska je nadzirala igru, a u konačnici i rezultat. Podatak da Srbija nije niti jednom povela, te da im je maksimalan rezultatski domet u prve dvije četvrtine bilo poravnanje naših vodstava, dosta govori. Uz sve, odigrali smo bez bolesnog kapetana Roberta Radića.

U trećoj četvrtini, hrvatska rapsodija. Od 6:6 s koliko se ušlo u taj dio igre do 11:7 uoči zadnjih osam minuta. Bili smo uvjereni da će to biti dosta za pobjedu, da je Hrvatska u polufinalu, ali… Ponovile su se boljke iz prijašnjih susreta na ovom turniru, još od Italije u 1. kolu, pa preko Crne Gore. Problem je kako završiti utakmicu, ostvariti već izborenu pobjedu.

Ne bi li skratili, do kraja više nismo zabili niti jedan pogodak, Srbi su postigli četiri. Štoviše, ta četiri gola je Srbija postigla u posljednje četiri i pol minute. Do tog je trenutka još uvijek Hrvatska vodila 11:7. U napadu neuspješni, za razliku od suparnika koji je izjednačujući gol postigao u zadnjoj minuti, 36 sekundi prije kraja, s igračem više.

Peterci su bili ti koji su odlučivali pobjednika, a tu se i opet zbio nevjerojatan peh. Svih 5 srpskih izvođača su bili sigurni, kao i 4 hrvatska, ali ključ je bio u četvrtom izvođaču Robertu Stojancu. Nažalost, našem je mladiću ispala lopta iz ruke prilikom izvođenja peterca. Doista, nesretno i nespretno.

Hrvatska će nastaviti nadmetanje u rumunjskom Otopeniju u borbi za poredak od 5. do 8. mjesta, a suparnik će nam u petak biti reprezentacija Španjolske od 14.00 sati.