U-20 SP: Mauro Ivan Čubranić najbolji u pobjedi protiv Italije, danas protiv Crne Gore

Nedjelja, 11. lipnja 2023. 11:04 Napisao/la  HVS
Mauro Ivan Čubranić

U prvoj utakmici na Svjetskom prvenstvu do 20 godina u rumunjskom Otopeniju, hrvatska reprezentacija pobijedila Italiju 10:8.

Od početka je momčad trenera Igora Hinića nametnula svoj ritam. Silinom prve četvrtine, odličnom obranom i ubojitim napadom, mlade su Barakude u prvih 8 minuta lagano šokirale Talijane povevši 3:0. Prvo je gol postigao Viktor Tončinić s igračem više, da bi sljedeća dva postigao ljevak Hrvoje Zvono. Prvi iz pozicijskog napada, drugi s igračem više.

U drugoj se četvrtini razbudila i Italija, što je bilo ipak za očekivati jer je nerealno da niti jednom baš ne ugroze naša vrata. U prvoj su polovici ove dionice, Talijani uspjeli i poravnati (3:3). Niko Čubranić je s igračem više ponovo doveo Hrvatsku u vodstvu, na što su suparnici reagirali i novim poravnanjem (4:4).

Ipak, ‘na poluvrijeme’ se otišlo s prednošću u korist naših mladića i to dva gola razlike – Roberto Radić i Niko Čubranić, (6:4).

Suvereno su naši reprezentativci održavali prednost, čak je u jednom trenutku i uvećali (8:5) tijekom cijele treće četvrtine. U toj smo četvrtini ostali bez Tonija Mozare (treća osobna), a tri sekunde prije kraja, golom Burđeleza osigurana je prednost 2 gola (9:7) i uoči zadnje četvrtine.

Početkom zadnje dionice, preko centra Nikole Ljepave Hrvatska je odškrinula vrata pobjede (10:7), a Italiji je prepušteno samo ublažavanje njihovog poraza.

Uzevši u obzir da niti jednog trenutka Hrvatska nije bila u rezultatskom minusu, te sa sjajnim otvaranjem, pobjeda je apsolutno zaslužena. Naš vratar Mauro Čubranić (12 obrana) nakon susreta je proglašen najboljim igračem.

- Prvu smo utakmicu odigrali dobro i na koncu pobijedili, što je i najbitnije, te stoga moramo biti zadovoljni. Dobro smo otvorili utakmicu i to je bio jedan od ključeva pobjede, iz Otopenija će za hvs.hr, trener naše reprezentacije, Igor Hinić.

– Istina, u jednom smo trenutku malo bili počeli ‘brljaviti’, pa nas je vratar Čubranić spašavao, ali ipak ono što je najbitnije da su se dečki silno borili, trudili, te je onda pobjeda došla kao nagrada.

Crnogorci su suparnik koji sljedeći čeka naše mladiće. Momčad s kojom su naši reprezentativci igrali prije tjedan dana na turniru u Beogradu, pa im i stoga nije nepoznanica.

– Crna Gora ima u svojim redovima i dvojicu A reprezentativaca. Imaju neke jako dobre varijante, obrana u tranziciji, igrač manje. Ja se nadam da ćemo se uspjeti prilagoditi tomu.

Hrvatska sljedeću utamicu igra u nedjelju protiv Crne Gore s početkom u 18.30 sati.

U 1. kolu su Crnogorci svladali Španjolsku, također 10:8, a zanimljivo je i da su imali gotovo isto kretanje rezultata kao i naša utakmica. Crna Gora je naime također povela 3:0, Španjolska je uspjela poravnati na 4:4 i 5:5, da bi se potom rezultatski odlijepili, a pobjedu osigurali u zadnjoj četvrtini.